6.8 C

Podravka u usporenom ritmu do pobjede nad Osijekom

Podravka Vegeta pobijedila je Osijek u utakmici 5. kola hrvatskog prvenstva. Međutim, domaće su utakmicu odigrali u usporenom ritmu, pa je izostala uvjerljivost u pogledu igre i rezultata.

Mogli bi izreći nekoliko poslovica o tome kad se mašta i snaga prilagode suparniku u sportu (recimo: prema svecu i tropar u nekom sličnom značenju), ali bismo onda sakrili istinu: Podravkine igračice ušle su u utakmicu s Osijekom sasvim nemotivirano, kao da su jako umorne i iz toga je proizašlo sve drugo. To jest, promašaji, greške, loša obrana i tako dalje.

A, da! Da ne zaboravimo: u 5. kolu 1. HRL za žene Podravka Vegeta pobijedila je u četvrtak navečer Osijek 28:23 (15:12). Istodobno je igrala Lokomotiva sa Sesvetama Agroproteinkom i igrala izgleda sličnu utakmicu, jer su Sesvećanke zadavale problema u dobrom dijelu utakmice (pobjeda Lokomotive 33:26, poluvrijeme 15:12). Kad smo pogledali statistiku – bilo je jasno. Do 40. minute Lokomotivine golmanice imale su jedna četiri, a jedna jednu obranu. Slično je bilo i u Koprivnici.

A bez dobrih obrana golmanica neće biti dobro u budućim utakmicama.

Živković je praktički protrčala danas prije podne, pa je odigrala nešto više od poluvremena. Još je nepripremljena. Tatari je imala manjih problema, pa je trener Mrđen nije ni stavljao u igru. Otuda dosta nepovezanosti u igri, nerezonskih dodavanja i, ono najgore, kad ne idu kombinacije, onda svaka igračica sama želi riješiti problem golova, pa to i nije izgledalo najbolje.

Možemo povlačiti paralele i sa sličnom situacijom prije odlaska na kvalifikacije u Kragujevac, kad se u Samoboru utakmicu skoro po prohodalo, pa smo u Kragujevcu gledali blistavu Podravku. Možda bude tako i sada u nedjelju u 1. kolu Lige prvakinja u Nordhausenu na utakmici s Thüringerom.

Međutim, (takva) pravila ne postoje. Otrcano je reći, ali do Njemačke se moraju zbiti redovi, a činjenica je da je slogan ”glave skupa” potrebna kategorija na toj utakmici. Uvjereni smo da će se u Njemačkoj igrati neka druga igra.

Za igračicu utakmice odlučili smo se za djevojku iz Osijeka. To im je nagrada za dobar otpor kojeg su pružile u Koprivnici. Naše djevojke imat će prigodu biti najigračice u odlučujućim utakmicama prvenstva i Lige prvakinja.