6.8 C

Podravka unatoč dobroj igri poražena u Györu

101017-gyor-mPodravka Vegeta hrabro je izgubila u Györu utakmicu 2. kola Lige prvakinja, Györ je pobijedio 27:25 (18:15) uz veliki vjetar u leđa rumunjskih sutkinja, koje su u ključnim trenucima donašale ključne odluke u korist Mađarica.

A Mađarice nisu igrale briljantno, jer čak i uz neprimjereno suđenje, Podravka Vegeta mogla ih je dobiti. Koprivničanke su bile blizu.

Za razliku od svih dosadašnjih utakmica Podravkina obrana igrala je aktivno, dobro, ali ne i tako grubo da su igračice prvog sastava zaslužile 10 minuta isključenja.. Možda je trunka nade nestala u napadima, kada su, recimo početkom 2. poluvremena, promašena tri zicera za redom, ili bolje reći: Palinger je obranila udarce Zebić. S druge strane Györ je bio razoran u udarcima iz vana, kao i u kontrama, koje su bile brze i neuhvatljive, mađarske realizatorice sjajne (Verten, Gros, Spiridon). Görbicz se nije iskazala, kao ni razvikana golmanica Haraldsen. Györ je spasila stara doba Palinger.

Kod Podravke Vegete one koje su igrale zaslužuju opisnu ocjenu: s takvom igrom imaju prolaz u Europi, dakle više od trojke, Nikčević i više, jer je igrala iznađujuće sigurno u napadu, bila realizaor i dodavač. Kod dodavanja, međutim, puno se griješilo ”uvaljivanjem” lopti, što pivotkinja Milanović Litre nije mogla uvijek uhvatiti, Mađarice su bile brže.

Što se kretanja rezultata tiče, on je bio stalno u korist Györa, osim kad je u 26. minuti Podravka izjednačila na 14:14. Györ je u 38. minuti imao velikih šest razlike (22:16), ali se Podravka vratila i to je jedan novi kvalitet Hrupecove ekipe.

Nakon svega, Miranda Tatari došla je do novinara i gotovo plačući rekla: ”A tako smo bile blizu! No, sutkinje nam nisu dosuđivale sedmerce, za njih su iste prekršaje dosuđivale, uzimale su nam lopte u presudnim trenucima. Za plakati.”.

I točno je, nakon svega, to je za plakati. Tako blizu, a tako daleko.

Međutim, ne treba koplje bacati u trnje. Očito je da je utakmica s Krimom bila nešto drugo (a i tamo su sudile gospodične li-la), pa put u Rusiju može možda donijeti i iznenađenje. Ove se cure ipak znaju tuči i znaju igrati i znaju glave metnuti skupa. To treba podržati.

UTAKMICA 2. KOLA D GRUPE LIGE PRVAKINJA

GYÖRI AUDI ETO KC – PODRAVKA VEGETA 27:25 (18::15)

GYÖR – Dvorana Magvassy Mihály. Gledatelja: 2500. Sutkinje: Diana Carmen Florescu i Anamaria Duta (obje Rumunjska). Delegat EHF-a Ramon Gallego (Španjolska).

GYÖR: Haraldsen (2+0), Pálinger (13+1); Toth, Palko, Verten 7, Mravikova 3, Szegedi, Görbicz 2(1), Kovacsics 1, Bradenau 1, Orban, Hornyak, Gros 8(2), Spiridon 5. TRENER: Csaba Konkoly.

PODRAVKA VEGETA: Žderić (2+0), Jelčić (8+1); Čović, Vukojević, Kožnjak 2, A.M. Beljo, Petković, Zebić 3, Gaće 3, Milanović Litre 4, Pasičnik 3, Tatari 3, Nikčević 4, Pušić 3(1). TRENER: Neven Hrupec.

SEDMERCI: Györ 5(3), Podravka Vegeta 3(1).

ISKLJUČENJA: Györ 6 minuta (Kovacsics 2+2, Gros 2), Podravka Vegeta 10 minuta (Gaće, Milanović Litre, Pasičnik, Tatari, Nikčević po 2).

IGRAČICA UTAKMICE: Katalin Pálinger (Györ).