5.1 C

Podravka Vegeta i teoretski prvak Hrvatske

090414-franic-mPodravka Vegeta u utorak je u Zagrebu pobijedila Trešnjevku u odgođenoj utakmici 15. kola Dukat 1. HRL rezultatom 24:22 (9:13) te tako i teoretski potvrdila novi naslov prvakinja Hrvatske.

Iako još slijede utakmice doigravanja u Ligi za prvaka, 13 bodova prednosti nije dostižno. Podravkašice će za vikend u Ivanić Gradu nastupiti na završnici Kupa Hrvatske.

Da je kojim slučajem Podravka Vegeta u Zagrebu izgubila od Trešnjevke, a svi su izgledi dobrim dijelom utakmici bili da će tako i biti, večeras bi Hrvatska imala novi rukometnu aferu, ovoga puta na realciji sjever-jug, jer tada bi iz kombinacije za Ligu za prvaka ispao jedan klub s Jadrana, vjeorjatno Trogir.. Tko bi mogao dokazati da Koprivničanke nisu pustile Trešnjevki?!

A tok utakmice ukazivao je na sve drugo nego na popuštanje. Podravka Vegeta pobijedila je 24:22, a u poluvremenu je gubila s 9:13. Vjerovali ili ne zabilježeno je 30-ak promašaja pucačica. Pa i jasno je: ako je zabijeno samo devet golova, a golmanica Trešnjevke obranila samo pet lopti, onda su najviše stradavale mreže i zid iza golova, a bome i stative.

Malo kretanje rezultata neće zamoriti, ali bit će poučno. U 9. minuti 4:4, 11. minuti 5:5, a u 12. minuti vodstvo Trešnjevka 6:5. Zatim je 7:7 bilo u 17-oj, a 8:8 u 19. minuti, da bi Trešnjevka u 20. minuti povela s 9:8 i punila mrežu Ungureanu, iako je do tada imala 11 obrana, sve do 13:8. Gol u zadnjoj minuti smanjio je razliku, ali nije ublažio dojam promašaja Todorovske, Lovrak, Franić, Pasičnik, Bulath i Penezić.

Vjerovalo se među simpatizerima Podravke Vegete da će snaga i brzina svladati Trešnjevkin entuzijazam, igru bez i jednog prigovora, ali nije bilo tako. Trešnjevka je nastavila poletno i jednostavno. Vidjela je da se golovi mogu zabijati lako, pa je u 38. minuti bilo već zabrinjavajućih 16:10.

A onda su zamjene, Gaće, Zebić, Kožnjak, uz asistenciju Penezić u 45. minuti stigle na 16:16. Trešnjevka je izjednačavala do 18:18 u 48. minuti. Na gol je tada stala Jelčić, ali nije obranila ništa, pa je golmanski učinak u 2. poluvremenu bio – četiri obrane Ungureanu! U 50. minuti dogodilo se čudo: Podravka Vegeta je prvi puta na utakmici povela s dva razlike, 18:20, a u 57. minuti bilo je čak 19:24. Ali nastavilo se s gađanjem zida i stativa, pa je na kraju izvučeno 22:24.

Koju riječ zaslužuje i mlada sudačka dvojka iz Varaždina. Siniša Bosak i Željko Herceg trebali bi svoje krhko znanje trenirati na nekim lakšim utakmicama, a ne vježbati se na Podravki Vegeti i Trešnjevki. Jednostavno nisu dorasli takvim utakmicama, ne griješe namjerno, ali kad pogriješe, griješe katastrofalno. Ne znaju što je to prekršaj u obrani, a što u napadu, previđaju korake, ruke im se ukoče u zraku od označavanja pasivne igre, a ne prekidaju napad.

Tko određuje suce – loše određuje! Dečke ne treba ”pokopati”, ali ne treba se bojati javno reći da nisu dozreli za ozbiljne utakmice. Kad se oni uopće spominju i kad su još u prvom planu, to je znak da su sudili loše. Ako ne vjerujete, pitajte Trešnjevku, Podravku i stručnjake.

Podravka Vegeta u petak u Ivanić Gradu igra polufinalnu utakmicu Kupa sa Zametom, vjerojatno i finale u subotu (s Trogirom ili – Trešnjevkom), a od 25. travnja do 13. svibnja svake subote i srijede igraju se utakmice doigravanja, dvokuržni bodovni sustav s Arenom, Lokomotivom i Trogirom.

DUKAT 1. HRL ZA ŽENE

TREŠNJEVKA – PODRAVKA VEGETA 22-24 (13-9)

ZAGREB – Sportska dvorana Trešnjevka Kutija šibica. Gledatelja: 200. Suci: Siniša Bosak i Željko Herceg, nadzornik Vladimir Sokol (svi Varaždin).

TREŠNJEVKA: Jug, Gržinić (-+0), Golubić (9+0); Zovko 3, Mihovilović 2, Gajić, Daskijević 4, Pavić 3, Bušić, Džono 1, Gotal 8(1), Kajfeš, Jukopila 1, Blažek. TRENER: Nenad Zvonarek.

PODRAVKA VEGETA: Žderić (-), Ungureanu (15+0), Jelčić (0+-); Beljo, Kožnjak 3, Đokić 1, Todorovska, Lovrak 3, Zebić 3, Gaće 3, Franić 1, Pasičnik 1, Bulath 1(1), Penezić 8(1). TRENER: Zdravko Zovko.

SEDMERCI: Trešnjevka 1(1), Podravka Vegeta 2(2).

ISKLJUČENJA: Trešnjevka 0 minuta, Podravka Vegeta 4 minute (Kožnjak i Bulath po 2).

IGRAČICA UTAKMICE: Marijana Gotal (Trešnjevka).