6.8 C

Podravka Vegeta izgubila od Olimpije u Ljubljani

100812-olimpija-mDrugoplasirana ekipa slovenskog prvenstva Olimpija pobijedila je u četvrtak u zatvorenoj prijateljskoj utakmici Podravku Vegetu s 34:32 (19:15). Utakmica je igrana u Maloj dvorani Sportskog centra Tivoli u Ljubljani.

Podravka Vegeta igrala je prvu utakmicu nakon baznih priprema i noge su bile teške, Olimpija je djelovala puno svježije i to je bila prevaga u ovoj utakmici.

Igralo se otvoreno s jedne i druge strane, malo se pažnje poklanjalo obranama, pa je palo puno golova, pri čemu se isticala Olimpijina vanjska igračica Šon.

Olipmija je stalno vodila, tek u jednom navratu u 1. poluvremenu Koprivničanke su se približile na dva razlike. Dvije minute prije kraja bilo je 32;31, potom i 33:32, ali je Olimpija održala prednost koju je imala tokom cijelog susreta.

Idućeg četvrtka Podravka Vegeta gostuje u Mađarskoj u Dunaujvarosi, gdje će odigrati pripremnu utakmicu s Dunaferrom.

PRIJATELJSKA MEĐUNARODNA RUKOMETNA UTAKMICA

OLIMPIJA – PODRAVKA VEGETA 34:32 (19:15)

LJUBLJANA – Mala dvorana Tivoli. Bez gledatelja. Suci: Gašper Huzjak i Martin Karpan (Slovenija).

OLIMPIJA: Zec (8+0), Pogačnik (3+0); Gojković 4, Jeriček 5, Šon 11(4), Puš 2, Argenti 4, Okleščen 1, Irman 6, Stančin, Zrimšek, Ilc, Čečkova 1. TRENER: Robert Beguš.

PODRAVKA VEGETA: Jelčić (4+0), Kapitanović 9+0); Čović, Kožnjak 4(1), A.M. Beljo, Petković 4(2), Zebić 5, Gaće 4, Dragišić, Milanović Litre 4, Vidak, Pasičnik, Tarle, Tatari 2, Nikčević 6, Pušić 3(2). TRENER: Neven Hrupec.

SEDMERCI: Olimpija 4(4), Podravka Vegeta 6(5).

ISKLJUČENJA: Olimpija 0 minuta, Podravka Vegeta 6 minuta (Milanović Litre 2+2, Nikčević 2).