14.1 C

Podravka Vegeta pobijedila je i u Puli

090505-pula-mPodravka Vegeta u 4. kolu Lige za prvaka 1. Dukat HRL za žene pobijedila je u Puli: Arena – Podravka Vegeta 29:38 (11:18). Nije neka razlika, ali očito je da su dva daleka putovanja u četiri dana (Trogir, Pula), svako s dolaskom pred utakmicu i povratkom u Koprivnicu ujutro, ostavila traga.

Nije to bila igra za pamćenje. zadovoljnije su parket napustile igračice Arene i trenerica Adrijana Prosenjak.

Što se događalo vrijedno spomena? U prvom poluvremenu, pokazalo se kasnije, rezultat su napravile Ungureanu, Zebić i Franić. Ungureanu je zapravo svojim obranama i održala razliku, jer je drugo poluvrijeme završilo pobjedom Podravke od 20:18.

U drugom poluvremenu branila je Žderić, također ne za pamćenje, pa je neke korekture unijela s dvije obrane i Jelčić. Tokom dijela u kojem je igrala, dominirala je Franić raznolikim rješenjima šuteva na gol, Zebić je imala visoki postotak realizacije i potpuno je sudjelovala u igri, za razliku do druga tri krila. Šerić je odigrala korektno, Bulath su malo ljutili neiskusni suci, a Penezić je pogađala slabo iz igre, silovito iz sedmeraca.

U borbenoj Areni opasna je bila u jednom dijelu Nikčević, a visoki broj golova Kiridžić je postigla u 2. poluvremenu, kada niti obrana, a niti Žderić, nisu baš funkcionirale.

U tom dijelu dojmljivu partiju dala je Kožnjak, jedanput, vjerovali ili ne, asistencijom za – samu sebe. Naime, pucala je, pogodila stativu i ponovno uhvatila tu loptu na crti i zabila gol. Neke udarce s krila i izvana lijepo je obranila golmanica Arene u drugom poluvremenu Radić.

DUKAT 1. HRL, LIGA ZA PRVAKA, 4. KOLO

ARENA – PODRAVKA VEGETA 29:38 (11:18)

PULA – Dvorana sportskog centra Mate Parlova. Gledatelja 120. Suci: Petar Buluth i Nikola Carević (obojica Metković). Nadzornik HRS-a: Dubravko Konjuh (Rijeka).

ARENA: Dukić (2+1), Radić (5+0); Mandić 1, Jajčević 4(2), Pavlek 2, Kiridžić 9, Maras 1, Benazić 1, Žufić 3(3), Gavranić 2, Devović, Mudronja 2, Nikčević 4. TRENERICA: Adrijana Prosenjak.

PODRAVKA VEGETA: Žderić (2+0), Ungureanu (10+0), Jelčić (2+0); Kožnjak 6, Todorovska 2, Lovrak 3, Zebić 5, Gaće 1, Dragišić, Franić 7, Šerić 3, Pasičnik, Bulath 2, Penezić 9(5). TRENER: Zdravko Zovko.

SEDMERCI: Arena 5(5), Podravka Vegeta 6(5).

ISKLJUČENJA. Arena 2 minute (Žufić), Podravka Vegeta 10 minuta (Šerić 2+2, Kožnjak, Lovrak ik Bulath po 2).

IGRAČICA UTAKMICE: Paula Claudia Ungureanu (Podravka Vegeta).