6.5 C
Petak, 19. travnja 2024.

Podravka Vegeta pobijedila Ladu u Toljatiju i ostala u igri za drugi krug Lige prvakinja!
P

090110-lada-mPodravka Vegeta pobijedila je u Rusiji, u Toljattiju ruske prvakinje Ladu s u 5. kolu C grupe Lige prvakinja sa 28:34 (12:14) i tako osigurala nastup u Kupu kupova, tj. treće mjesto u grupi, a moguće je i nastavak natjecanja u Ligi prvakinja, što donosi drugo mjesto, ali i zavisi od Larvikovih utakmica.

Andrea Penezić odigrala je najbolju utakmicu u dresu Podravke Vegete, igrala je fenomenalno u obrani, a fantastično, s 11 datih golova, u napadu. Do nje i i golmanica Paula Claudia Ungureanu, rumunjska je reprezentativka ”skinula” 15 lopti, od čega i jedan sedmerac.

Lada je nastupila oslabljena bez ranije ozlijeđenih Postnove i Bliznove te Muravjeve, koja je u srijedu na utakmici u Volgogradu slomila prst. Podravka Vegeta igrala je bez Tatari. S njom će biti još bolja, a već je sada jako dobra.

U početku utakmice Lada je vodila udarcima iz vana i ponekim lobom. Jelčić nije mogla ništa zaustaviti. U 11. minuti bilo je 7:4 za domaće, nije bilo alarmantno, ali je bio signal da se krene. Tada su Pasičnik s dva sedmerca i Todorovska iz kontre, izjednačile 7:7 u 14. minuti. a nakon toga na gol je stala Ungureanu. Iako napad Koprivnčanki u prvom poluvremenu nije bio koncentriran, igralo se zbrkano i s puno tehničkih grešaka, ipak su u 20. minuti preko Zebić povele s 8:9 i kasnije s 10:11. Finiš prvog dijela pripao je Podravki, udarcima iz vana povećale su vodstvo Penezić i Franić na 10:13, a poluvrijeme je završilo vodstvom ”vegeta” od 12:14.

Ungureanu je nastavila odlično braniti, obrana je zdušno pomagala, Lada je djelovala pomalo izgubljeno, a Podravka Vegeta je pokazala da je zrelija, iskusnija i puno, puno bolja. U 40. minuti bilo je 17:21, a u 45. minuti bilo je već šest golova razlike, 18:24. Uz Penezić i Ungureanu, kao dvije istaknute pojedinke, važno je da su svoj doprinos uvelike dale Zebić, Todorovske, Zebić, Đokić, Franić i Pasičnik. Parket u Toljattiju ”omirisale” su i Žderić (ušla je na gol za dva sedmerca), Kožnjak te Lovrak, koja je nastupila na neuobičajenom mjestu, kao dešnjakinja na desnom krilu, umjesto umorne Todorovske.

090110-lada2-mGaće i Šerić samo su navijale na klupi, a cijela ekspedicija Podravke imala je na tribinama potporu predsjednika Saše Romca, direktora Marijana Domović, tajnice Ljerke Vresk. i tehničkog organizatora Krune Tkalca. Oni su napravili atmosferu za veliko veselje na parketu nakon završetka utakmice. Nije ipak svejedno, kad se putuje tako daleko (1000 km jugoistočno od Moskve) i kad se sruši veliki protivnik.

Nije svejedno ni to što je Podravka Vegeta već osigurala nastup u Kupu kupova. Ostane li (samo) u tom natjecanju, igrat će se Arslanagićkinim KIF Vejenom, pa će se na licu mjesta moći utvrditi o pričama naših igračica kako se u inozemstvu igra drugačiji, bolji rukomet. Prema dosad viđenom to je točno: ako u inozemstvu igra Podravka Vegeta!

Najbolja igračica utakmice Andrea Penezić očito je vesela iznutra, jer je izjavu dala hladna k’o ”špricer”, ili, kad se radi o Zagorki, k’o gemišt.

– Pobijedile smo zahvaljujući čvrstoj i agresivnoj obrani. Imali smo previše tehničkih grešaka, a ipak smo vodile na poluvremenu dva razlike. No, Ruskinje su bile slabije, važno je da smo pobijedile, nije bitno s koliko. Ja sam zadovoljna, napokon mi je počelo ulaziti gol. Ungureanu je odlično obranila, svaka joj čast, ali mislim da je obrana jako dobro radila. Osigurale smo Kup kupova, nadam se da ćemo čuti dobre vijesti o drugim susretima i ulazak u drugi krug Lige prvakinja.

Trener Zdravko Zovko je rekao:

– Ovakve utakmice uvijek nose neizvjesnost, posebno na početku. U prvih 15 minuta bili smo bez ijedne obrane. Kad je umjesto Jelčić ušla Ungureanu, dovela je stvari na mjesto, pa smo iskoristili priliku da popravimo i rezultat i pređemo u vodstvo, pa smo u prvom dijelu trebali i uvjerljivije voditi. U drugom dijelu uspjeli smo podići ritam, Ungureanu je nastavila s dorbim obranama iz prvog dijela, a za mene je najvažnije da smo djelovali kao ekipa, kao, recimo, u drugom poluvremenu protiv Larvika. Uopće nije bilo važno tko daje golove ili tko kako igra, bilo nam je važno pobijediti. Takvim ritmom nastavit ćemo i protiv Oltchima sljedećeg vikenda, jer nas pobjeda u Rumunjskoj sigurno vodi u drugi krug Lige prvakinja. Napominjem da moramo razmišljati o pobjedi u Vilcei, bez obzira što će nam možda i drugi rezultati ići u korist.