5.1 C

Podravka Vegeta pobijedila Lokomotivu u derbiju kola

Podravka Vegeta u derbiju 6. kola 1. HRL za žene pobijedila je u srijedu navečer zagrebačku Lokomotivu s 32:25 (14:15) s dosta mučenja u prvom poluvremenu, ali i iskazanom kvalitetom u drugom dijelu.

Lokomotivina mladost nije mogla parirati osim borbenošću i vještim iskorištavanjem nepažnje domaćina u obrani i poneke slabe obrane Jelčić s krila i iz vana (Jelčić  je, inače, imala nekoliko izvrsnih obrana). S druge strane Lokomotivu je u ravnopravnosti i prevagi držala odlična golmanica Vanja Radić, kojoj nije prvi puta da se ističe svojim obranama u 1. HRL. U nekim situacijama pomogle su joj i Podravkine igračice mlakim ili nerezonskim udarcima.

Podravka Vegeta počela je s tri pomašaja Nikčević, a prvi puta Koprivničanke su došle u vodstvo u 33. minuti (16:15). Lokomotiva je, pak, svoj prvi gol u 2. poluvremenu zabila u 38. minuti, kada je Podravka već napravila razliku koja je zapravo značila sigurnu pobjedu (19:15). Razlika se povećavala, najviše zahvaljujući Aniti Gaće, koja dosad ni jednu utakmicu nije odigrala slabo, već, naprotiv, 80 posto njenih nastupa bilo je – izvrsno. Sasvim oprečno od cjeline utakmice, koja je bila borbena, ali s neiskazanom kvalitetom sudionica.

foto: Ivan BrkićSutkinje iz Rijeke nervirale su oba tabora. Njihova procjena i dosuđivanja sedmeraca nakon probijanja je za raspravu, zanemarivanje koraka je bilo u većim količinama nego što je normalno, uglavnom nisu blizu reputaciji koja ih kao internacionalke prati. No, Podravka Vegeta, a ni Lokomotiva, ne smiju se vaditi na suce. Ima dosta posla i s uspostavljanjem igre. Podravki Vegeti Liga prvakinja je pred vratima, a u nedjelju norveški suci će biti najmanje važni: suparnik je Krim Mercator, a gol više dobiva.

UTAKMICA 6. KOLA 1. HRVATSKE RUKOMETNE LIGE ZA ŽENE

PODRAVKA VEGETA – LOKOMOTIVA 32:25 (14:15)

KOPRIVNICA – Sportska dvorana gimnazije Frana Galovića. Gledatelja: 300. Sutkinje: Irena Pahor i Sanja Trbović (obje Rijeka). Nadzornik HRS-a: Ivan Toplak (Zagreb).

PODRAVKA VEGETA: Žderić (0+1), Jelčić (8+2); Čović, Kožnjak 2, A.M. Beljo 2(1), Petković 2, M. Beljo, Zebić 5(2), Gaće 10, Dragišić, V. Milanović Litre 2, Poljak, Pasičnik 3(2), Tatari 2, Nikčević, Pušić 4. TRENER:Neven Hrupec.

LOKOMOTIVA: Medak (-+0), Radić (15+2); M. Milić 2, Nikšić 2, Peraica 4(1), Pasarić, Nuić 3, Šerić 4(2), Bušić 3, Tomić, I. Milić, I. Milanović Litre 4, Bošnjak 2, Krsnik 1. TRENER: Nenad Šoštarić.

SEDMERCI: Podravka Vegeta 7(5), Lokomotiva 6(3).

ISKLJUČENJA: Podravka Vegeta 8 minuta (V. Milanović Litre 2+2, Pasični8k, Pušić po 2), Lokomotiva 10 minuta (Nikšić 2+2, Šerić, I. Milanović Litre, Bošnjak po 2).

IGRAČICA UTAKMICE: Anita Gaće (Podravka Vegeta).

[FOTO/VIDEO] KONCERT ZA PAMĆENJE Jole napunio dvorište Starog grada, Đurđevčani pjevali sve hitove

"Nosi mi se bijela boja", "Tijelo ko remek djelo" samo su neki od hitova popularnog Joleta koji su se...