9.3 C

Podravka Vegeta pobijedila Oltchim u Rumunjskoj!

090118-oltchim-mU posljednjoj utakmici 6. kola Lige prvakinja, Podravka Vegeta pobijedila je rumunjskog prvaka  Oltchim na gostovanju u Valcei rezultatom 24:28 (13:16). Hrvatske prvakinje nije impresionirala prepuna dvorana u Valcei, zrelom i odgovornom igrom ekipa Zdravka Zovka pokazala je karakter i stekla dodatno samopouzdanje uoči nastavka natjecanja u Ligi prvakinja.
Oltchim je imao vodstvo tek u prvih 15 minuta susreta, no tad podravkašice preuzimaju konce igre u svoje ruke. Igrale su gošće odličnu 6-0 obranu, i ‘strašne’ Rumunjke su ostale bez napadačkih rješenja. Nije ih mogla spasiti ni raspoložena golmanica Dinu, nisu u susret ušle kako treba i Podravka je to bez milosti kaznila. Ni vruća atmosfera ispunjene dvorane u Vilcei nije pomogla ekipi Ivice Rimanića, koji je morao stisnuti ruku boljemu. Koprivničanke su dostojno uzvratile Oltchimu za poraz na domaćem terenu.
– Čestitam Podravki, napravili su odličan posao. Željeli su pobijediti i pokazati da je poraz u Koprivnici bio samo mali kiks. Mi nismo ušli u utakmicu sa sto posto, a u Ligi prvakinja niti jedna utakmica ne može se igrati sa 90 posto – rekao je nakon utakmice Ivica Rimanić.
Najveće Podravkino vodstvo bilo je 10:15 u 25. minuti, na poluvremenu je bilo 13:16, a u 57. minuti Oltchim se približio na 24:26. No, do kraja Franić iz sedmerca te Kožnjak pogađaju za konačnih 24:28, za prvu Podravkinu pobjedu u Rumunjskoj.
– Prvo moram zahvaliti našem suparniku na prošlotjednoj pobjedi u Norveškoj, kojom su sebi i nama osigurali plasman u drugi krug Lige prvakinja. Jako sam sretan jer smo odigrali puno bolje nego u prvoj utakmici u Koprivnici. Ovaj uspjeh je za nas vrlo važan, potvrdili smo dobru formu, imamo tri uzastopne pobjede u Ligi prvakinja i razloge za optimizam uoči nastavka natjecanja – rekao je trener Podravke Vegete Zdravko Zovko.
Paula Claudia Ungureanu branila je odlično, no prvo ime susreta bila je Ana Đokić.
– Odigrale smo dobru utakmicu, bile smo bolje od Oltchima i zasluženo smo pobijedile te tako uzvratile za poraz pred našom publikom. Pokazale smo se kao prava ekipa i nadam se da ćemo tako igrati i ubuduće – rekla je Ana Đokić.
Podravkašice su pobjedu proslavile na zajedničkom banketu kojeg je organizirao domaćin, a u slavlju im se pridružila i bivša suigračica Lidija Horvat, članica rumunjskog Brašova.

LIGA PRVAKINJA, 6. KOLO

OLTCHIM – PODRAVKA VEGETA 24:28 (13:16)
VALCEA – Sportska dvorana Traian. Gledatelja 2.500. Suci: Geipel i Helbig (obojica iz Njemačke). Delegat EHF-a: Guerrero (Španjolska).
OLTCHIM: Dinu (17), Tolnai; Tacalie, Puscasu, Gatzel 1, Luca, 3 Elisei 4(2), Maier, Fiera, 4 Ivan, Manea 4, Szucs 2, Berehoiu 3, Lecusanu 3(3). TRENER: Ivica Rimanić.
PODRAVKA VEGETA: Žderić, Ungureanu (15), Jelčić; Kožnjak 2, Đokić 8, Todorovska 4, Lovrak, Zebić 4, Gaće, Franić 4(2), Šerić 1, Pasičnik 2(1), Bulath 1, Penezić. 2 TRENER: Zdravko Zovko.
SEDMERCI: Oltchim 6(5), Podravka Vegeta 3(3).
ISKLJUČENJA: Oltchim 8 min. (Gatzel, Fiera, Elisei, Luca), Podravka Vegeta 2 min. (Bulath).
IGRAČICA UTAKMICE: Ana Đokić (Podravka Vegeta).

Hrvatski kup

Podravka sutra traži kartu za polufinale Kupa, to će morati izboriti na gostovanju u Bjelovaru

Lokomotiva, Dugo Selo i Split 2010 tri su ekipe koje su već osigurale završnicu, final-four Hrvatskog rukometnog kupa. Traži...