4.3 C

Podravka Vegeta pobijedila u Splitu

Rukometašice Podravke Vegete u osmini finala Hrvatskog kupa u subotu navečer pobijedile su domaće drugoligašice EMC Split sa 17:38 (10:16) i plasirale se u četvrtzavršnicu, jer se u osmini finala i četvrtfinalu kupa igra samo po jedna utakmica. EMC Split je prošlogodišnji prvak 2. lige jug, a trenutno zauzima drugu poziciju na tablici istog natjecanja.

Ekipa Splita u 1. poluvremenu pokazivala je želju i volju, što je bilo dovoljno za prvi dio utakmice, ali ne i za 2. poluvrijeme, jer im je ponestalo snage, a i Podravka Vegeta je ispravila slab ulazak u utakmicu i slab dojam iz 1. poluvremena, odigrala je koliko je trebalo, pobijedila i napravila prvi korak u očekivanom novom osvajanju kupa..

Zbog aisstencija i organizacije igre, uz pet golova, igračica utakmice bila je Miranda Tatari, a drugo ime susreta je splitska golmanica Stilinović koja je imala 18 obrana!

Iduće subote Podravka Vegeta igra prvenstvenu utakmicu s Arenom u Puli.

OSMINA FINALA HRVATSKOG RUKOMETNOG KUPA

EMC SPLIT – PODRAVKA VEGETA 17:38 (10:16)

SPLIT – Mala dvorana na Gripama. Gledatelja: 200. Suci: Ivica Mandić i Duje Žanko (obojica Sinj). Nadzornik HRS-a: Vojo Musulin (Kaštela).

EMC SPLIT: Stilinović (18), Debak (2); Mandarić, Šurjan, Cerić 3, Šarić, Lisica 2(1), Glavan 6(2), Vuković, Ivanović 1, Pralija, Borovac, Perkušić 5, Kragić. TRENER: Frane Perković.

PODRAVKA VEGETA: Žderić (3), Jelčić (8): Čović, Vukojević 1, Kožnjak 7, Pongrac 2, Vidak, Petković 4, Zebić 8(1), Poljak, Šerić 6, Pasičnik, Tatari 5, Penezić 5. TRENER: Zdravko Zovko.

SEDMERCI: EMC Split 3(3), Podravka Vegeta 3(1).

ISKLJUČENJA: EMC Split 10 minuta (Glavan i Ivanović 2+2, Perkušić 2), Podravka Vegeta 6 minuta (Poljak 2+2, Šerić 2)

IGRAČICA UTAKMICE: Miranda Tatari (Podravka Vegeta).