1. HRL za žene

Podravka Vegeta poražena u velikom derbiju kod Lokomotive, Kalaus razbila svoj bivši klub

Trenutno vodeća momčad Prve hrvatske rukometne lige za žene, Podravka Vegeta, gostovala je u Zagrebu kod Lokomotive. Susret se igrao u maloj dvorani Doma sportova. Lokomotiva se uoči susreta nalazila na trećem mjestu ljestvice, iza Podravke i Zameta.

Ovaj susret Podravke i Lokomotive nosi prizvuk najvećeg ženskog rukometnog derbija u Hrvatskoj. Igračicama je ostalo još da to pokažu i na terenu. Svoju posljednju utakmicu u dresu Podravke igrala je Ekaterina Nemaškalo. Nakon ove utakmice odlazi živjeti, raditi i igrati u Njemačku.

U 6. minuti bilo je 2-2 i to je bila jedina rezultatska neizvjesnost u utakmici. Nakon toga, domaće igračice Lokomtive počele su se odvajati i do poluvremena je bilo pet razlike, 13-8.

U drugom poluvremenu Podravka se pokušala vratiti u utakmicu, ali nisu uspjele, Lokomtiva nije popuštala, već je njena prednost samo rasla. Utakmica je završila rezultatom 27-19 za Lokomotivu.

Najbolja igračica utakmice bila je bivša Podravkašica Larissa Kalaus s 8 pogodaka. Kod Vegete kakav takav otpor pružala je Nemaškalo s tri pogotka, kao i Dežić. Pokušavala je Vidak, ali ju šut nije služio, 2/7. Jukić i Kapitanović kombinirano su skupile 11 obrana, što nije bilo dovoljno za dobar rezultat.