9.6 C

Podravka Vegeta s pričuvama do pobjede u Pločama

U unaprijed odigranoj utakmici 14. kola 1. HRL za žene Podravka Vegeta pobijedila je večeras u Pločama sastav Dalmatinke: Dalmatinka – Podravka Vegeta 21:31 (7:21). Trener Goran Mrđen koristio je tzv. ”udarnu” sedmorku samo na početku, a ostatak utakmice bio je ispit za mlađe snage, što je vidljivo iz statistike. Zbog toga je i istopljena razlika iz prvog poluvremena, pa je, statistički gledano, Dalmatinka dobila drugo poluvrijeme sa četiri razlike.

– Koristili smo jaču postavu samo prvih četvrt sata, s tim da Trifunović i Milenković nisu ulazile u igru, Živković tek malo na početku. Više od 70 posto utakmice igrale su igračice na koje moramo računati u buduće. Takav pristup imali smo zbog razlike u kvaliteti ekipa – javio je nakon utakmice trener Goran Mrđen.

No, bilo je tu i čuvanja igračica.

– Nismo vraćali u igru prvi sastav, jer je bilo dosta hladno, a moramo sačuvati igračice za vikend kada u Koprivnici igramo utakmice Regionalne lige s Krim Mercatorom i Metalurgom, u srijedu prvenstvenu s Kokom u Varaždinu, a dvije su utakmice Regionalne lige u Crnoj Gori neposredno iza nas.

Mrđen je primijetio da kod igračica koje su bile u reprezentaciji vlada preveliki respekt, neki strah od pogrške i odgovornosti.

– Kod ostalih moramo doći do toga da ispolje kvalitetu koju neosporno imaju, moraju igrati opuštenije, a s tim dolazi i sigurnost u igri, pa će biti i manje grešaka – rekao je Mrđen.

A što se tiče grešaka utakmica je obilovala pogreškama s obje strane. Prednjačila je Dalmatinka sa 17 tehničkih pogrešaka (najviše Tomić – 7), ali i Podravka Vegeta imala je 10 (Dragišić 5, Vidak 3). Podravka Vegeta pucala je 48 puta po golu i imala 65 posto realizacije, a Podravkine golmanice obranile su 8 od 29 lopti, samo 28 posto.

Nakon utakmice Podravka Vegeta se nakon sedam dana izvan Koprivnice vraća doma i u subotu u 18 sati igra utakmicu Regionalne lige s Metalurgom iz Skoplja, u nedjelju u isto vrijeme s Krim Mercatorom iz Ljubljane.

UTAKMICA 14. KOLA 1. HRL ZA ŽENE

DALMATINKA – PODRAVKA VEGETA 21:31 (7:21)

PLOČE – Dom sportova Ploče. Gledatelja: 300. Suci: Ivan Grbavac i Siniša Ravlić (oba Vrgorac). Nadzornik HRS-a: Vojo Musulin (Split).

DALMATINKA: Bakula (-+0), Jelčić (11+0); Boras 1, Tomašević, Arar, Marinović 5, Lekić 3, Franušić 8(2), Tomić 4, Klarić, Radoš, Ivičević, Žderić. TRENER: Ivan Jerković.

PODRAVKA VEGETA: Jukić (2+-), Kapitanović (6+0), Milenković (-); Čović 5, Nikšić 2, S. Šenvald 1(1), Živković, Džono 4, Nemaškalo 5(1), Dragišić 3, Vidak 6(2), Oremović 3, Maljak 1, Trifunović, Elez 1. TRENER: Goran Mrđen.

SEDMERCI: Dalmatinka 3(2), Podravka Vegeta 5(4).

ISKLJUČENJA: Dalmatinka 6 minuta (Marinović, Klarić, Ivičević), Podravka Vegeta 12 minuta (Vidak 2+2, Čović, Nikšić, Dragišić, Oremović po 2).

IGRAČICA UTAKMICE: Andrea Čović (Podravka Vegeta).