5.7 C
Utorak, 19. ožujka 2024.

Podravka Vegeta svladala Bisere Pljevlja

100912-podravkatara-mNakon subotnje večernje utakmice s Budućnosti Podravka Vegeta je u nedjelju odigrala utakmicu Regionalne lige i u Pljevljima pobijedila Bisere Pljevlja 23:31 (14:14). U toj se utakmici istaknula Ivana Jelčić s izvanrednom obranama.

Prvi put Podravka Vegeta povela je u 12. minuti (6:7), ali je na kraju poluvremena morala izjednačavati na 14:14. Šteta što igračice nisu pratile izvanredni učinak Ivane Jelčić, koja je u tom vremenu imala 11 obrana, od čega tri sedmerca.

U 2. poluvremenu kod rezultata 17:18 u 42. minuti domaća igračica Klikovac udarila je Tatari u nogu, i ona nije mogla nastaviti utakmicu. No, Podravka Vegeta je zaigrala vrlo kvalitetno i povećavala vodstvo do konačnih 23:31.

Taj zadnji gol dala je Ana Marija Beljo, uz iznimnu igračku gestu Maje Zebić, koja je išla sama u kontru, ali je pričekala Beljo, podbacila je loptu i mlada Križevčanka je zabila zadnji gol na utakmici.

Vodstvo Podravke nije bilo zadovoljno suđenjem makedonskog sudačkog para, pa je Milanović Litre odradila dvije minute kazne za tehnika Tkalca, kojeg su Makedonci imali na zubu još iz Podgorice, gdje je dobio žuti karton.

Podravka Vegeta tako je zabilježila prva dva boda u susretu Regionalne lige. U srijedu u Koprivnici igra utakmicu 2. kola 1. HRL s pulskom Arenom.

REGIONALNA LIGA, 2. KOLO

BISERI PLJEVLJA – PODRAVKA VEGETA 23:31(14:14)

PLJEVLJA – Sportski centar Ada. Gledatelja: 250. Suci: Slave Nikolov i Gjorgji Načevski (oba Makedonija), Delegat WRHL-a: Nebojša Vujisić (Crna Gora).

BISERI PLJEVLJA: Petrović (-), Milenković (9+1); Novaković, Pavićević 3, Mujović 1, Karović, Nikolić 7, Milačić 6(1), I. Stojanović 3, Mišurović, Delić, Klikovac 3, A. Stojanović, Dragaš. TRENER: Radan Rovčanin.

PODRAVKA VEGETA: Žderić (-+1), Jelčić (15+3); Čović, Vukojević, Kožnjak 3, Pongrac, A.M. Beljo 1, Petković 5, Zebić 6(2), Gaće 3, Milanović Litre 5, Poljak, Pasičnik 1, Tatari 2, Nikčević 3, Pušić 2. TRENER: Neven Hrupec.

SEDMERCI: Biseri Pljevlja 6(1), Podravka Vegeta 3(2).

ISKLJUČENJA: Biseri Pljevlja 8 minuta (Klikovac 2+2, Pavićević, Dragaš), Podravka Vegeta 6 minuta (Tatari 2+2, Milanović Litre).

IGRAČICA UTAKMICE: Ivana Jelčić (Podravka Vegeta).