6.5 C

Podravka Vegeta u dramatičnoj utakmici pobijedila norveški Byasen s jednim golom razlike

091031-slavlje-mPodravka Vegeta je u iznimno dramatičnoj i neizvjesnoj utakmici zabilježila važnu pobjedu protiv norveškog doprvaka Byasena. Bilo je 32:31, a igračica utakmice bila je sjajna Podravkina golmanica Ivana Jelčić sa 22 obrane.

Obje ekipe doživjele su poraze u 1. kolu. Podravka je izgubila u Leipzigu, dok je Byasen kod kuće poražen od aktualnog europskog prvaka Viborga.

Trener Podravke Vegete Zdravko Zovko nije mogao računati na standardno desno krilo Anitu Gaće zbog ozljede mišića lista, a Byasen je doputovao bez prve golmanice Kari Aalvik Grimsbö, koja je ovog tjedna oboljela od svinjske gripe.

091031-podravka-mKoprivničanke su odlično otvorile utakmicu. Obrana je bila dobro posložena i čvrsta, raspoložena je bila golmanica Ivana Jelčić, koja je skupila šest obrana u prvih deset minuta. Podravka je imala vodstvo od 6:2, ali su se gošće za četiri minute vratile u igru, na 6:5.

U napadu je Zovko krenuo sa Penezić, Pasičnik i Petković u vanjskoj liniji, Zebić i Vukojević na krilima, Šerić na crti te Jelčić na vratima. No, brzo su priliku dobile i ostale igračice – mlada Čović umjessto Šerić, u vanjskoj liniji Tatari i Kožnjak, dok je Petković premještena na desno krilo kako bi se Vukojević malo odmorila.

Kako je branila Ivana Jelčić, izgledalo je da će Podravka lako kontrolirati utakmicu, ali je sredinom prvog dijela napad malo stao, a Byasen je uhvatio ritam i u 20. minuti izjednačio na 8:8. Uspjele su Norvežanke i povesti, ali je Penezić s dva pogotka vratila vodstvo Podravki.

091031-pasicnik-mNova kriza u igri domaćih stigla je ubrzo, Byasen je s dva laka pogotka u 23. i 24. minuti stigao do vodstva od 11:13 i Zovko je morao pozvati minutu odmora, nakon koje Penezić smanjuje na 12:13.

Šerić je u 27. minuti zabila za 13:14, no do kraja poluvremena Norvežanke postižu još dva pogotka i na odmor odlaze sa tri pogotka prednosti. Štošta u Podravkinoj igri nije štimalo – izgubljeno je desetak lopti, puno se promašivalo, a desna strana bila je slaba i u fazi obrane kao i u fazi napada. Mlada Vukojević nije se najbolje snašla, probao je Zovko i s Petković, ni to nije bilo to, da bi poluvrijeme na desnom krilu završila Lovrak.

Do izražaja je došao mali broj iskusnih igračica na koje koprivnički trener može računati – čim se ozlijedi neka od standardnih, nastaju problemi, a to je u subotu bio slučaj s Anitom Gaće. Valja reći da je u prvom dijelu Podravku u igri čuvala golmanica Ivana Jelčić sa svojih 13 obrana. Da nije bilo nje, tko zna kako bi semafor izgledao nakon prvih 30 minuta.

091010-seric-mU početku nastavka podravkašice su zaigrale bolje i odlučnije, a povukla je naiskusnija, Svitlana Pasičnik. Postigla je čak četiri pogotka u svega šest minuta, Penezić je dodala dva i u 36. minuti bilo je 20:20. Preuzele su domaće kontrolu igre u drugom dijelu, manje su griješile u napadu, a bila je vidljiva pojačana i igra u obrani.

Razigrala se i Lovrak na lijevom krilu u nastavku, Šerić je zabila dva gola i u 43. minuti Pasičnik pogađa za 24:22. Publika je u dvorani ustala, nagrađujući borbenost koprivničkih igračica. No, opet se Byasen vratio i za svega četiri minute preokrenuo rezultat u svoju korist. Prvo je u 47. minuti Henriksen nakon igranja nogom (!?) iz kontre zabila za 25:26, da bi odlična Herrem također iz kontre postavila 25:27.

Podravka se ne predaje, Lovrak i Pasičnik izjednačavaju na 27:27, a Jelčić i dalje briljira na vratima i dovodi u očaj norveške igračice. U 53. minuti bilo je 29:29, da bi Petković i Penezić opet postavile dva razlike – 31:29 bilo je u 55. minuti. Jelčić potom brani, ali Podravka ne koristi napad, i Herrem zabija za 31:30.

091031-petkovic-mNa drugoj strani dvije i pol minute do kraja Šerić ne koristi čisti zicer, promašuje okvir, no i Byasen griješi u napadu.I opet je Šerić izgubila loptu, a Byasen izjednačava pogotkom Svestad. Šerić se ipak iskupila i minutu prije kraja izborila se za loptu i pogodila za novo vodstvo, 32:31. Ostala je minuta do kraja, Norvežanke su bile u napadu i njihov je trener pozvao minutu odmora.

Dva pokušaja nisu gošće iskoristile i rezultat se nije promijenio, iako su umjesto golmanice u igru uvele i sedmu igračicu. Prvo je udarac Alstad završio u bloku, da bi par sekundi prije kraja Jelčić upisala još jednu obranu i sačuvala bodove u Koprivnici.

U sljedećem kolu Podravka će na svom terenu ugostiti europskog prvaka Viborg, koji je kod kuće bio bolji od Leipziga rezultatom 33:23.