Podravka Vegeta unatoč porazu u Španjolskoj prošla u Kup kupova

Podravka Vegeta, iako je izgubila susret u San Sebastianu (Bera Bera – Podravka Vegeta 28:19, 11:11) plasirala se u Kup kupova i igrat će u šesanestini finala u veljači. Do onda će se ekipa posložiti, da ne bude ovakve igre živaca, jer je od gotovog gotovo stvorena veresija. Ali velika je zaliha bila iz Koprinice, 11 razlike, i dobro da je tako bilo.

No, ne treba plakati, već se veseliti. I ubuduće kod nokaut sustava utakmica imati na umu jedan Vác iz veljače i jedan San Sebastian iz studenoga.

Jako lijepo predstavljanje. Publika je sjajno primila Podravkine rukometašice. S neprekidnim pljeskom. Nije je bilo puno, procjena je oko 350-400 (to je bilo na početku, ali je jedna tribina ispunjena, ima 700 Španjolaca), ali bit će glasni, imaju bubnjeve. Podravkine igračice vesele, raspoložene i to pokazuju na lijep i simpatičan način. Nešto novo. Nije to dosad viđeno.

TIJEK UTAKMICE – 1. POLUVRIJEME

U obostranim napadima u 1. minuti izgubljene lopte

2. minuta kontra, Cardoso 1:0

Treća izgubljena lopta Podravke, druga Bera Bere. 2. minuta  Prvi žuti za Bera Beru. Havić pogađa gredu.

Obrana je stigla, ali Elorza sa crte ZA 2:0, 5. minuta

Udarac Trifunović brani Temporano. Milanović Litre žuti. Elorza 3:0.

Izgubljena lopta u napadu, spriječena kontra. 7. minuta Bera Bera gubi loptu. 8.minuta Milanović Litre prvi gol za Podravku Vegetu, 1:3.

Sijevaju žuti, 7. m za Bera Beru realizira Ziarsolo. 4:1.

10. minuta, Havić 4:2. Milenković brani s krila.

Temporano brani udarac Gavranić, Bera Bera gubi loptu. Živković za Litre, sedmerac, isključenje Elorze, Trifunović realizira 7 m, 12. minuta 4:3.

U 13. minuti došli koprivnički navijači. I transparent Uprava odlazi. Ali dobri su, glasniji od Španjolaca.

Kronikusi u San Sebastianu // Foto: RK Podravka - Ivo Čičin-Mašansker

Lea Vukojević 4:4. Bera Bera srlja i gubi loptu, ali i Podravka, a Pinedo realizira kontru, 5:4.Izgubljena lopta u napadu. Milenković brani udarac Menendez, 16. minuta. Bera Bera gubi loptu, a Dina Havić izjednačuje na 5:5.

Bera Bera gubi loptu. 17. minuta Živković dovodi Podravku u prvo vodstvo 5:6. Obostrano gubljenje lopte.

Temporano brani zicer iz kontre Milanović Litre.

Cardoso izjedančuje 6:6 u 19. minuti. Živković puca preko gola, a Nunez zabija sa crte, 7:6 u 20. minutI. Isključenje Pinedo, Iva Pongrac s krila lobom do 7:7. Domaće gube loptu. A i Podravka.

Menendez prolazi na crtu i u 23. minuti 8:7. Pongrac promašuje sa crte. Živković gubi loptu, Ziarsolo postavlja 9:7, ali Havić topovski za 9:8

Bera Bera gubi loptu, 26. minuta, izgubljena lopta na crti Podravke Vegete  Prvi  time out, Bera Bera, na početku 27. minute.

Milenković brani udarac iz vana. Pozicijska igra Podravke u napadu. Neka vrijeme ide, a onda u 28. minuti Lea Vukojveić lobom dovodi u vodstvo 9:10. Pogrešna lopta Gavranić u napadu i Cardoso izjednačuje na 10:10. 29. minuta, još minuta i 20 sekundi do kraja poluvremena, Mrđen zove time out. Podravka Vegeta ima napad. Havić puca, Temporano brani i na drugoj strani 7 m i isključenje Živković. Na gol ide Kapitanović, Ziarsolo zabija, Bera Bera vodi 11:10.

Istek vremena, ali sedmerac zbog obrane iz prostora. Trifunović zabija i na poluvrijeme se ide 11:11. Odličan rezultat. Podravka Vegeta jednom je nogom u Kupu kupova. Bravo Cure.

2. POLUVRIJEME

Bera Bera gubi napad, ali i Podravka i onda Elrozo zabija dva za redom, 13:11 u 33. minuti. No, Milanović Litre smanjuje na 13:12, Probijanje Arizage, spetljan napad, a Temporano brani udarac Živković sa crte. Konačno Pongrac izjednačuje na 13:13 u 35. minuti. Bilo je zanimljivo.

Milenković brani zicer, Milanović radi prekršaj, ali Ederra nastavlja igrati. 36. minuti Bera Bera imka napad. Neće dugo, brzo pucaju.

Zbog običnog zadržavanja igračice isključenje Čović, a Pinedu dovodi Bera Beru u vodstvo 14:13. 7. minuta, obrana Temporano, pogreška Bere Bere u napadu. 8. minuta, Temporano brani ulaz s krila Nemaškalo.

39. minuta Čović izjednačuje, Gavranić isključena na dvije minute. sedmerac za Bera Beru Ziarsolo zabija i 15:14. Elorza zbog prigovora na 2 minute. Čović gazi crtu. Španjolke imaju loptu.iarsolo i Milenković. Ziarsolo pogađa i četvri semderac, tri je razlike za Bera Beru 17:14. Havić u golmanicu sa crte, loptu prihvaća Čović i 17:15. Onda je suci zbog prekršaja u obrani isključuju. Milenković brani, 43. je minuta.

Havić četvrti gol, 17:16. Sedmerac za Bera Beru. Ide opet Ziarsolo i pogađa, 18:16. Milanović Litre sa crte u 45. minuti 18:17, a Elorza iz vana za 19:17.

Gavranić zaslužuje sedmerac. Trifunović u 16. minuti 19:18, a Ziarsolo u kontri 20:18. Milenković brani zicer Ziarsolo, a Živković samnjuje na 20:19

Novi sedmerac za Bera Beru, Ziarsolo pogađa, 21:19. u 49. minuti. Temporano opet brani, deveta lopta. Ali i Milenković, 6. puta. Suci griješe. Sudar Čović u napadu na štetu Čović koja uz pljesak publike mora van, a lopta je za Španjolke.

Ederra sam k’o dug na crti i 22:19, tri razlike. Nema udaraca Žiković i tgrifunović iz vana, a Menendez postavlja najveću razliku na utakmici, 23:19. P neće valjda… 52. minuta. T. O. Mrđen. Havić, Temporano brani. Cardoso povećava vodstvo na 24:19. 53. minuta. Temporano brani udarac Gavranić. Bera Bera gubi loptu, ali ide se u polagani napad. Temporano brani udarac Havić, Bera Bera gubi loptu, Vukojević je izborila sedmerac. Temporano brani 7 m Trifunović. T.O. Mrđen. 55. je minuta.

Opet sedmerac za Bera Beru. Ziarsolo zabija i 25:19.

Podravka gubi loptu, ali i Bera Bera. Pa opet Podravka, a Cardoso postavlja sedam raulike 26:19. T.O.

Neobjašnjiva neaktivnost i nezidejnost Podravke Vegete. Nije sve gotovo dok sirena ne da znak za završetak. Treba izdržati još 2 minute i 40 sekundi.

I izgubljena lopta u napadu. Bera Bera bi htjela na brzinu, pa ima nespretnosti. I onda se zabola Pinedo i 27:19 minutu i pol prije kraja

Ozljeda Živković, minuta prije kraja. Mora van. Opet veliki pljesak publike.

Trifunović puca, gol-aut. Pola minute 8 razlike. Više nije, iskusna Pinedo postavlja konačni rezultat 28:19. Nije neki rezultat, ali Podravka Vegeta je u Kupu kupova.

Veliko veselje domaćih, ali i Podravke Vegete i navijača, obostrani pozdravi, a onda i dolazak pred novinarovo radno mjesto radi fotografiranja veselja, jer: cilj je ostvaren. Podravka Vegeta preživjela je San Sebastan, preživjet će i zimu u Europi, a u veljači bumo vidli.

Veselje nakon prolaza u Kup kupova // Foto: RK Podravka - Ivo Čičin-Mašansker

UTAKMICA 6. KOLA D GRUPE LIGE PRVAKINJA

BERA BERA – PODRAVKA VEGETA 28:19 (11:11)

SAN SEBASTIAN – Bidebieta Sport Center. Gledatelja: 800. Suci: Stevann Pichon i Laurent Reveret (oba Francuska). EHF delegat: Tomo Vodopivec (Slovenija).

BERA BERA: Temprano (12+1), Acuna; Arrojeria, Arizaga, Ezkurdia, Menendez 2, Dunay, Elorza 5, Etxeberria, Pinedo 5, Ziarsolo 9(7), Cardoso 5, Martinez, Nunez 1, Ederra 1. TRENER: Imanol Alvarez.

PODRAVKA VEGETA: Jukić, Kapitanović, Milenković (6); Čović 2, Gavranić, Pongrac 3, Havić 4, Živković 2, Vukojević 2, Nemaškalo, Milanović Litre 3, Dragišić, Vidak, Trifunović 3(3), Poljak. TRENER: Goran Mrđen.

SEDMERCI: Bera Bera 7(7), Podravka Vegeta 4(3).

ISKLJUČENJA. Bera Bera 6 minuta (Elorza 2+2, Pinedo 2), Podravka Vegeta 12 minuta (Čović 2+2, Havić, Milanović Litre, Gavranić, Živković).

IGRAČICA UTAKMICE: A. Temporano Fernandez (Bera Bera).

PODRAVKIN CILJ: KUP KUPOVA

Konačni rezultati 3. runde Kupa kupova: Team Holsterbro (Danska) – Bantu (Bjelorusija) 31:22 i 26:29, Team Tvis Holsterbro je u 1/16 finala, Zug (Švicarska) – Byasen (Norveška) 28:41 i 18:44 iByasen Trondheim je u 1/16 finalu, Jagodina (Srbija) – Viborg (Danska) 18:31 i 25:32, Viborg ide dalje, Muratpaša (Turska) – Rostov Don (Rusija) 24:26 i19:39, Rostov ide dalje, Gorodnichanka (Bjelorusija) – Veszprem (Mađarska) 27:25 i 27:31, Veszprem ide dalje.

Igra se još jedna utakmica danas, u nedjelju: Brašov (Rumunjska) – Lokomotiva (Hrvatska) 23:25, Tertnes Bergen (Norveška) – Jomi Salerno (Italija) 33:33, Fleury Loiret (Francuska) – Stabaek (Norveška) 37:28, Buxtehuder (Njemačka) – Lugi (Švedska) 24:26, Odense (Danska) – Cercle Dijon (Francuska) 24:22, Sercodak Dalfsen (Nizozemska) – Érd (Mađarska) 23:26, Zvezda Zvenigorod (Rusija) – Mecalia Atletico (Španjolska) 36:15.