11.5 C

Podravka visoko poražena na gostovanju u Norveškoj

Nema dobrih vijesti iz Norveške. U 2. kolu Lige rukometnih prvakinja u Norveškoj Larvik je pobijedio hrvatske prvakinja Podravku Vegetu s 37:25, poluvrijeme 18:17. Podravka Vegeta imala je sjajan uvod u utakmicu protiv europskih prvaklinja.

Vodila je 3:0, 4:1, 5:2, 7:4, a onda se utakmica izjednačavala. Larvik je došao do daha, popustila je obrana. Domaće su prvi puta došle u vodstvo od 12:11 u 21. minuti, a na poluvremenu je i ostalo jedan razlike 18:17.

Horvat postiže prvi gol na utakmiciMeđutim, u 2. poluvremenu, bez obzira na povremena približavanja u rezultatu, Podravka Vegeta nije se uspjela obraniti od udaraca iz vana, niti od munjevitih kontri. S druge strane golmanica Leganger skinula je u 2. poluvremenu gotovo sve. Do kraja se Podravka doslovice raspala, pogled na semafor bio je ponižavajući, u 57. minuti bilo je 10 razlike, na kraju 12, a Podravka nije zabila gol cijelih 11 minuta. Jedina svijetla točka kod Podrave Vegete bila je Sanja Damnjanović s 9 golova. Kod Larvika je teško i nabrojiti, ali ističemo golmanicu Ceciliju Leganger s 19 obrana i Rigelhulth s 9 golova, Suland s 8 i Johanson sa 7. Ponovimo: Larvik – Podravka Vegeta 37:25. U drugoj utakmici Krim je jučer pobijedio Viborga 31:25.

2. KOLO LIGE PRVAKINJA

LARVIK – PODRAVKA VEGETA 37:25 (18:17)

LARVIK – Arena Larvik. Gledatelja: 2000. Suci: Miklos Andorka i Robert Hucker (oba Mađarska). Delegat EHF-a Monika Hagen (Švedska).

LARVIK: Rantala (1+0), Leganger (18+1); Larsen 2, Sando, Breistol 1, Blanco 2, Kristiansen 3, Johansen 7, Breivang 4, Riegelhut Koren 9(7), Nyberg, Sulland 8, Moerk, Wibe 1, Kurtovic. TRENER: Ole Gustav Gjekstad.

PODRAVKA VEGETA: Žderić (0+0), Jelčić (12+0); Čović, Kožnjak 1, Pongrac, Petković 1, Gaće 2, Damnjanović 9(3), Milanović Litre 3, Dragišić, Vidak, Havić, Tatari 4, Horvat 2, Pušić-Koroljević 3. TRENER: Neven Hrupec.

SEDMERCI: Larvik 6(6), Podravka Vegeta 4(3).

ISKLJUČENJA: Larvik 2 minute (Larsen), Podravka Vegeta 0.

IGRAČICA UTAKMICE: Cecilia Leganger (Larvik)

Rezultati B grupe Lige prvakinja

Krim Mercator – Viborg 31:25 (16:8)

Larvik – Podravka Vegeta 37:25 (18:17)

TABLICA

Krim Mercator              2        2        0        0        65:53    4

Larvik                            2        1        0        1        65:52    2

Viborg                           2        1        0        1        59:59    2

Podravka Vegeta        2        0        0        2        48:61    0

Gol postiže najbolja igračica Podravke u Larviku Sanja DamnjanovićParovi 3. kola: Viborg – Podravka Vegeta (15. listopada u 14,30 sati),       Larvik – Krim Mercator (16. listopada u 14,15 sati).