5.4 C

Podravkašice se raspucale uoči završnice Regionalne lige

100602-zebic-mOsijek Croatia osiguranje bio je domaćin utakmici 25. kola 1. HRL za žene. Podravka Vegeta na ”gostovanju” na svom parketu zabilježila je uvjerljivu prvenstvenu pobjedu: Osijek CO – Podravka Vegeta 19:48 (8:25).

Zdravko Zovko dobrim dijelom utakmice igrao je s udarnom sedmorkom, radi uigravanja za Final Four Regionalne lige u subotu i nedjelju u Podgorici, u Crnoj Gori. U tom dijelu utakmice sjajno je igrala Maja Zebić, a isto tako dobro i Anita Gaće. Jelčić nije imala težak posao na golu, tu i tamo neki jači udarac. Osijek je prvi gol za 1:7 zabio u 9. minuti, drugi za 2:8 u 11. minuti, treći u 14. za 3:11.

Zovko je povremeno mijenjao igračice na pivotu i vanjskom, dok je u 2. poluvremenu dobru minutažu dao mlađim igračicama. Sve su iskoristile dato povjerenje, pa su sve i zabile barem gol.

Kod Osijeka najbolja je bila vanjska igračica Ivona Bednjanec s jakim šutom sa devet metara. Pet golova koje je dala idu i na dušu obrani koja nije blokirala udarce, ali i vratarke su koji puta ”zaspale”. Napad Podravke bio je bolji dio ekipe. U Osijeku nije igrala Ana Lovrak zbog ozlijeđenog lakta.

UTAKMICA 25. KOLA 1. HRL ZA ŽENE

OSIJEK CO – PODRAVKA VEGETA 19:48 (8:25)

KOPRIVNICA – Dvorana gimnazije Frana Galovića. Gledatelja: 100. Suci Siniša Bosak i Željko Herceg (obojica Varaždin); nadzornik HRS-a Miljenko Komerički (Kutina).

OSIJEK CO: Bandalo (4+1), Mešković (7+0); Bošnjak 2, Krajnović 1, Franić 4(2), Smoljo 1, Šućur 2, Miškić 3, Jularić, Pastar, Mijatović, Gašić, Bednjanec 6. TRENER: Branko Ivanuš.

PODRAVKA VEGETA: Žderić (7+-), Jelčić (8+1); Čović 2, Vukojević 2, Kožnjak 5, Pongrac 3, Vidak 1, Petković 1, Pavić 5, Zebić 9(1), Gaće 5, Poljak 4(1), Šerić 3, Pasičnik 3, Penezić 5. TRENER: Zdravko Zovko.

SEDMERCI: Osijek CO 3(2), Podravka Vegeta 3(2).

ISKLJUČENJA: Osijek CO 6 minuta (Franić, Miškić, Gašić po 2), Podravka Vegeta 6 minuta (Čović, Petković, Gaće po 2).

IGRAČICA UTAKMICE: Maja Zebić (Podravka Vegeta)

Rezultati dosad odigranih utakmica 25. kola: Umag – Arena 26:29, ZAmet – Sesvete Agroproteinka 29:28 i Lokomotiva – Trešnjevka 24:27, Osijek CO – Podravka Vegeta 19:48. U subotu Natura Agro – Trogir i Izgradnja Zaprešić – TVIN Trgocentar.

Rezulati dosad odigranih utakmica 26. kola: Sesvete Agroproteinka – Umag 36:24, TVIN Trgocentar – Lokomotiva 23:47 i Trešnjevka – Osijek CO 33:23. U subotu 12. lipnja igraju Trogir – Koka, Arena – Natura Agro, a utakmica Podravka Vegeta – Zamet igra se u četvrtak 10. lipnja..
Poredak

Nakon dosad odigranih utakmica, a u ligi svaki sastav igra 24 utakmice, na tablici vodi Podravka Vegeta sa 44 boda iz 23 utakmice (44/23), 2. Lokomotiva 38/24, 3. Arena 36/23, 4. Trešnjevka 35/24, 5. Zamet 32/23, 6. Sesvete Agroproteinka 29/24, 7. Izgradnja Zaprešić 20/23, 8. Trogir 16/21, 9. Umag 15/24, 10. Osijek CO 13/24, 11. Koka 12/23, 12. Natura Agro 9/22, 13. TVIN Trgocentar 1/22.

[FOTO/VIDEO] KONCERT ZA PAMĆENJE Jole napunio dvorište Starog grada, Đurđevčani pjevali sve hitove

"Nosi mi se bijela boja", "Tijelo ko remek djelo" samo su neki od hitova popularnog Joleta koji su se...