14.1 C
Rukomet

Podravkašice debaklom završile natjecanje u Ligi prvakinja

Rukometašice Podravke Vegete izgubile su susret šestog kola Lige prvakinja te tako izgubile mogućnost daljnjeg natjecanja u najelitnijem europskom natjecanju.

Bolje su s 29:19 bile domaće igračice njemačkog Thüringera.

Dobar sam početak utakmice i čvrsta obrana Podravke nisu se preslikali na daljnji tijek dvoboja. Njemice su ubrzo zagospodarile terenom te dopustile Podravkinim igračicama samo šest pogodaka u prvom poluvremenu (12:6).

Nastavak nije donio većih uzbuđenja. Rukometašice Thüringera povećavale su vodstvo, a trener gostiju Goran Mrđen počeo davati priliku i igračicama s manjom minutažom.

Do konačnih 29:19 Njemice je s osam pogodaka vodila najbolja igračica susreta Buceschi, dok su kod Podravke protivničku mrežu četiri puta tresle Nemaškalo i Vidak.

Unatoč ispadanju iz natjecanja Lige Prvakinja, koprivničke rukometašice i dalje očekuju europski nastupi, odnosno EHF Kup pobjednica kupova.