Liga prvakinja

Podravkašice ponovno poražene, presudilo iskustvo Thüringera

Utakmicu su obilježile obrane obje vratarke. Svaka je naposljetku skupila čak 14, a najistaknutiji strijelac bila je Buceschi sa sedam pogodaka, dok su kod Podravke Dežić i Milošević pet puta tresle protivničku mrežu.

Rukometašice Podravke Vegete poražene su i u drugom kolu Lige prvakinja. Nakon velike borbe, te vodstva nakon prvog poluvremena 13:11, iskustvo njemačkog Thüringera ipak je presudilo, a konačni rezultat bio je 21:27.

Koprivničke rukometašice i prošle su se sezone u ovoj fazi natjecanja susrele protiv Njemica koje su naposljetku bile uspješnije u obje utakmice, a u daljnjoj fazi natjecanja ispale u četvrtini finala od norveškog Larvika.

Ovosezonsko su natjecanje Podravkašice otvorile teškim porazom protiv Ferencvarosa, dok je Thüringer podijelio bodove s francuskim Fleuryem.

Rukometašice Podravke u ispunjenoj dvorani koprivničke gimnazije odlično su otvorile utakmicu te vrlo brzo imale prednost od 4:1, nakon čega je njemački trener bio primoran pozvati prvu minutu predaha. Raspoložena Kapitanović zatvorila je svoja vrata, a glasna publika unosila je nervozu u redove Thüringera.

Nakon nekoliko isključenja koprivničkih igračica, Njemice su uspjele donekle posložiti svoje redove te u dva navrata smanjiti zaostatak na jedan pogodak, no hrabrost i upornost Podravkašica bila je jača, a rezultat nakon prvog poluvremena 13:11 u njihovu korist.

Početak drugog poluvremena pripao je njemačkim rukometašicama koje su ubacile u višu brzinu, a nakon više od 38 minuta igre stigle i do prvog vodstva (16:17).

Portugalski suci bili su nemilosrdni prema Koprivničankama te im dodijelili čak pet isključenja prije prvog njemačkog.

Unatoč veikom htjenju i borbi, prednost Thüringera polako je rasla. Vratarka Eckerle i lijeva vanjska Buceschi, uz nekoliko izgubljenih lopti, nisu dopuštale da se Podravka vrati u susret.

– U prvom poluvremenu odigrali smo dobru I nadahnutu obranu, i kako mi to kažemo, to nas je guralo u leđa. Međutim, na neki način su nas isključenja uneredila u drugom dijelu. Mislim da smo ih imali previše, a jedno vrijeme igrali čak i s četiri igračice. Tu se Thüringer vratio u život, a imaju i previše iskustva da to ne bi iskoristile. Žao mi je što smo pali u zadnjih šest minuta, a veliku želju i borbu, koju smo htjeli, imali smo tokom većine susreta – rekao je nakon utakmice trener domaćina, Goran Mrđen, te istaknuo Buceschi kao najbolju igračicu susreta.