9.3 C
europske kvalifikacije

Podravkašice se vratile iz ponora i izborile vrijedan remi u Poljskoj, o Europi se odlučuje u petak u Koprivnici

Podravka je većim dijelom utakmice gubila, čak i pet golova, a onda je u 56. minuti prvi put povela

Iako smo već debelo zagazili u europsku rukometnu sezonu, a prije par dana i u prosinac, rukometašice Podravke tek su zakoračile u nove europske izazove. Ove godine ne u Ligi prvakinja, na što smo navikli, već u Europskoj ligi, koju, doduše, tek moraju izboriti. Za grupnu fazu tog natjecanja treba pobijediti Zaglebie iz Lubina, a prvu kvalifikacijsku utakmicu Koprivničanke su u Poljskoj upravo odigrale. Završilo je 24:24, nakon što je na poluvremenu bilo 12:9 za domaće cure.

Podravka je gubila od samog početka utakmice, a taj minus je u prvom poluvremenu uglavnom iznosio dva do tri gola. Podravka u tom dijelu utakmice nijednom nije povela, a tek dvaput je došla do izjednačenja. Bilo je početnih 1:1, nedugo zatim i 5:5, a sve ostalo pripalo je Poljakinjama, koje su u jednom trenutku vodile i 11:7. Ipak, do poluvremena je Podravka smanjila na 12:9, a najučinkovitije su bile Barišić i Šimara s po tri gola. S druge strane, Drabik je bila nerješiva enigma s četiri pogotka iz isto toliko pokušaja.

Drugo poluvrijeme nije dobro počelo, Zaglebie je ubrzo otišla na 15:10, no tad su se podravkašice trgnule i s tri uzastopna pogotka vratile u pravi ritam. Dva je zabila Šimara, jednog Dora Kalaus. Bio je to nagovještaj bolje igre i podravkašice su nakon 15-ak minuta drugog dijela utakmice zabile jednak broj golova kao u cijelom prvom poluvremenu. Dakle, u 46. minuti bilo je 19:19, odnosno pred nama je bila neizvjesna završnica.

A u njoj su se bolje snašle Koprivničanke. Igralo su uglavnom pogodak za pogodak, sve do 56. minute, kada je Podravka prvi put povela (23:24). Za vodstvo je zabila Pandža, koja je uz Guskić bila najraspoloženija u toj završnici. Ipak, do kraja su Poljakinje još jednom zabile, za konačnih 24:24. S obzirom na tijek utakmice i minus pet u jednom dijelu, Babić može biti zadovoljan. Kao što je i najavio, o pobjedniku će se odlučivati u Koprivnici.

Dodajmo da su s po šest golova najefikasnije bile Šimara i Guskić, dok je Pandža zabila jedan manje. Barišić je ostala na tri iz prvog poluvremena.

Uzvrat je na rasporedu već u petak u Bepovoj dvorani, s početkom u 18 sati. U slučaju da Podravka pobijedi, Europa će se ove sezone igrati u Koprivnici. Sve ostalo bilo bi veliko razočaranje za sve navijače, ali i određeni udar na ugled kluba. Nadamo se da do toga neće doći. Ulaznice su besplatne i bit će u distribuciji na već poznatim lokacijama, s time da ovaj put ograničenja vezanih uz koronu nema i dvorana može biti dupkom puna.