Podravkin podmladak u Nagyátadu odigrao prve utakmice u inozemstvu

Mlade rukometašice Podravke gostovale su u Nagyatadu u uzvratnim utakmicama s mladim mađarskim igračicama s kojima je uspostavljena sportska suradnja.

Prenosimo izvješća trenera Podravkinih ekipa, a kompletnu reportažu s fotografijama možete vidjeti na www.rk-podravka.hr.

U utorak Podravka 3 je gostovala u Mađarskom gradu Nagyátadu i u duhu uspostavljanja prijateljskih sportskih veza između dva grada odigrala prijateljsku utakmicu s regionalnom reprezentacijom. Djevojčicama je ovo bila prva međunarodna utakmica odigrana u inozemstvu. Sama utakmica za nas nije počela baš najbolje, što zbog lopte za koju je domaćin inzistirao da bude broj 2, što zbog činjenice da smo već odavno i tjelesno i u mislima na zasluženom godišnjem odmoru.

Prvo poluvrijeme proteklo je u mnoštvu  promašenih stopostotnih prilika, lopti bačenih u ”bunar”, a obrana, pa tko još igra obranu, i rezultat tako ”dobre” igre je bio 12:10 za reprezentaciju regije. Dakle, rukomet nam baš nije baš dobro išao, ali sam zato sigurna da smo igrali nogometnu utakmicu, tu bismo sigurno pomeli suparnika, jer nam u zadnje vrijeme bolje ide nogomet nego rukomet.

Malo šale. Ali zato u drugom poluvremenu sasvim druga slika, obrana nam je malo više nalikovala na onu našu bivšu čvrstu obranu, a napad na naš stari napad i u trenu smo nadoknadili razliku, i od – 2  otišli na +7. Konačni rezultat utakmice 21:28.

I s ovom utakmicom završili smo sezonu, slijedi zasluženi odmor, a u kolovozu kreće  nova sezona. Na kraju bih čestitala  i pohvalila cure, zahvalila roditeljima što su takvi kakvi jesu, a posebna zahvala ide gospodinu Čičin-Mašanskeru, što nas je medijski pratio tokom cijele sezone i na taj način pokazao tim curicama da se i njihovi uspjesi prate i vrednuju, da su i one važan kotačić kluba.

I za kraj neka nam svima sljedeća sezona bude još veselija, sretnija i uspješnija.

Trenerica Snježana Petika

PRIJATELJSKA MEĐUNARODNA UTAKMICA DJEVOJČICA

ZAKANYI BALINT REGIO VALOGATOTT –  PODRAVKA 3  KOPRIVNICA   21:28

NAGYATAD – Sportska dvorana. Gledatelja: 50.

ZAKANYI BALINT REGIO VALOGATOTT: Agoston 1, Brezovszky, Sardi 1, Horn 1, Varga, Fekete D., Molnar V., Barczi 5, Fekete A. 2, Molnar F. 3, Tutti 3, Horvath, Szappanos, Kuti 1, Cozac 4, Vartok. TRENER: Istvan Wagner.

PODRAVKA 3: Kosnica, Borac, Vrban; Ljubić 3, Karlovčan 3, Domijan , Franjkić 1, Benotić 1, L. Šenvlad , Mrđen 4, Hmelina 5,Horvat 4, T. Petika 1, Alvir, Papac 6, Kukić. TRENERICA: Snježana Petika.

SEDMERCI: Zakanyi Balinto Valogatott 6(2), Podravka 3 – 1(0).

ISKLJUČENJA: Zakanyi Balinto Valogatott 6 minuta (Barczi, Horvath, Cozac), Podravka 3 – 6 minuta (Karlovčan, Domijan, Kukić).

Zadovoljan trener Branko Krajačić, evo njegova izvješća

Gostovanjem u susjednoj Mađarskoj, Nagytádu, nekadašnjoj omiljenoj šoping destinaciji Podravaca, Linice su i službeno završile natjecateljsku sezonu 2011/12. Kao i u prvom ogledu, uspješnije su bile mlade kokice. Vrlo zanimljiva i neizvjesna utakmica, u kojoj se od samog početka igralo gol za gol i borilo doslovce za svaku loptu, kao da se radi o prvenstvenom, a ne prijateljskom ogledu. Uz blagu sudačku naklonost, ekipa RKC-a, odlučila se revanširati Linicama za poraz u Koprivnici.

Prvi dio bio je izjednačen i bez ozbiljnije rezultatske prednosti, završio je rezultatom 11:11, dok se početkom drugog dijela Linice odvajaju serijom od 4-0 (17:13), i time praktički rješavaju pitanje pobjednika. Kao da se radi o iskusnoj ekipi, do kraja utakmice kontroliraju rezultat i zasluženo pobjeđuju 26:24.

Pobjedom u susretu s mađarskim RKC-om, zaključili smo vrlo zahtjevnu, ali i uspješnu sezonu. Iako puno mlađe od svojih suparnica, u današnjoj utakmici, osim kvalitete, igračice su pokazale i zavidnu zrelost ekipe. Ostaje mi samo da zahvalim i čestitam djevojkama, ne samo na današnjoj predstavi, već i na ostvarenim rezultatima tijekom cijele natjecateljske sezone.

Trener Branko Krajačić

PRIJATELJSKA MEĐUNARODNA UTAKMICA

RINYAMENTI  KC – PODRAVKA  LINO 24:26 (11:11)

NAGYTAD – Gradska dvorana. Gledatelja: 200. Sudac: László Balaskó (Mađarska).

RKC: Pecsi, Goncz, L. Balasko 3, Gyano 4, Balint, A. Balasko 2(1), Nyul, Scmidt 9(5), Boza 1, Bodzsar 1, Piri 1(1), Nagy 3. TRENER: Erika Bozsony.

PODRAVKA  LINO: Krmpotić, V. Tvorić, Mikolčić 2, N. Tvorić 4(1), Slivar 4, Šenvald 5(2), Božić, Široki, D. Kalaus 4, Zagorščak 2, Dušak 2(1), Maljak, M. Oremović 2, A. Oremović 1. TRENER: Branko Krajačić.

SEDMERCI: RKC 10(7), Podravka Lino 5(4),

ISKLJUČENJA: RKC 4 minute (L. Balasko i Scmidt po 2), Podravka Lino 12 minuta (M. Oremović i D. Kalaus 2+2, Božić i Zagorščak po 2).