3.8 C
Utorak, 19. ožujka 2024.
Završnica u Umagu

Podravkine kadetkinje prvakinje su Hrvatske

Na završnici državnog prvenstva u Umagu koprivničke rukometašice su obranile naslov pobjedom u finalu protiv zagrebačke Lokomotive rezultatom 15:13 (10:8).

Podravkine kadetkinje, igračice rođene 1998. godine i mlađe, prvakinje su Hrvatske.

Na završnici državnog prvenstva, od četvrtka do nedjelje igranoj u Umagu, koprivničke rukometašice su obranile naslov pobjedom u finalu protiv zagrebačke Lokomotive rezultatom 15:13 (10:8).

U borbi za treće mjesto Ivanić je svladao Đakovo rezultatom 16:11 (5:6).

Mlade kokice prije finala pobijedile su Murvicu iz Crikvenice s 25:10, s Lokomotivom su remizirale 12:12, Zrinski je pao s 14:11, a Tvin s 20:12.

FINALNA UTAKMICA 1. HRVATSKE KADETSKE LIGE UMAG

LOKOMOTIVA – PODRAVKA 13:15 (8:10)

UMAG – Sportska dvorana pri OŠ Marija i Lina. Gledatelja: 400. Suci: Ivica Botičanin i Dario Rupčić (obojica iz Rijeke). Nadzornik HRS-a: Dragutin Modesto (Kanfanar).

LOKOMOTIVA: Beličev, Živko 5, Curić 3, Štefanac 1(1), Kralj, Kapetanović Adamić 2, Grubišić, Miholić, Selić, Andrijanić, Sertič, Ferić 2, Ivčić, Rajković. TRENER: Nenad Šoštarić.

PODRAVKA: Kosnica, Šafar, Borac; Karlovčan, Popović, Franjkić 2, L. Šenvald, Franušić 1, Hmelina 1, Horvat 2, T. Petika 5(3), Alvir, Papac 3, Pavlović, Mikulčić, Mrđen 1. TRENERICA: Snježana Petika.

SEDMERCI: Lokomotiva 2(1), Podravka 3(3).

ISKLJUČENJA: Lokomotiva 2 minute (Adamić), Podravka 4 minute (Franjkić, T. Petika).

U polufinalu su igračice Snježane Petike pobijedile Ivanić sa 17:15.

U Umagu su Koprivničanke odnijele i puno pojedinačnih priznanja.

NAJBOLJA SEDMORKA TURNIRA

Lea Beličev, Lokomotiva (golmanica), Korina Karlovčan, Podravka (lijevo krilo), Tena Petika, Podravka (vanjska), Maja Mihalina, Đakovo (vanjska), Katarina Mrazović, Ivanić (vanjska), Dina Glad, Zrinski (pivot), Nikolina Nushi, Umag (desno krilo).