9.9 C

Podravkini hrvači u Austriji osvojili četiri zlatne i jednu srebrnu medalju

Šest mlađih i starijih dječaka i djevojčica Hrvačkog kluba Podravka nastupilo je na Međunarodnom turniru u austrijskom gradu Sodingu pokraj Graza gdje su u konkurenciji 10 klubova iz pet europskih zemalja (Slovenija, Češka, Slovačka, Mađarska i Hrvatska) u hrvanju slobodnim načinom osvojili pet medalja, od toga četiri zlatne i jednu srebrnu.

Prvo mjesto osvojio je Filip Verčević u kategoriji do 35 kg, u kategoriji do 42 kg prvi je bio Alen Nogić, a zlatnu medalju osvojio je i Domagoj Džanko u kategoriji do 45 kg.

U uzrastu djevojčica u kategoriji do 50 kg prvo mjesto osvojila je Valentina Belušić, dok je jedino srebro u kategoriji do 37 kg osvojio Luka Zobec.

U borbi za treće mjesto u kategoriji djevojčica do 40 kg poražena je Erin Begović, koja je na kraju zauzela četvrto mjesto.

Koprivničke hrvače u Austriji su vodili Renato Begović i Vedran Blažeković.

– Ovaj turnir nije bio prejak, bilo je ukupno oko stotinu natjecatelja, ali je u svakoj težinskoj kategoriji nastupilo četiri ili pet hrvača, što je bilo izuzetno dobro za naše natjecatelje koji su imali tri ili četiri vrlo dobre borbe – rekao je trener i tajnik HK Podravka Vedran Blažeković.

U ekipnom plasmanu sa četiri zlatna i jednim srebrnim odličjem HK Podravka zauzeo je jako dobro peto mjesto, što se također smatra uspjehom jer su drugi klubovi imali brojnije ekipe.

Na turniru je odlično sudio koprivnički međunarodni sudac Alen Belušić.

Vusić i Frankol drugi u Zagrebu

Samo dvojica kadeta Podravke nastupila su u drugom krugu Međunarodne lige kadeta koja je održana u Zagrebu, ostali su bili spriječeni zbog bolesti i školskih obveza.

Pod vodstvom trenera Miroslava Mihalca Filip Vusić je u kategoriji do 58 kg bio drugi, dok je također drugo mjesto u kategoriji do 50 kg osvojio Filip Frankol.

– S obzirom da ne težimo biti najbolji u ligi, nego nam ova natjecanja služe kao kontrolna, uvijek nastupamo u većim težinskim kategorijama, pa je i ovaj rezultat pokazao da su naši hrvači izuzetno spremni za svoje prave borbe koje im tek dolaze. U tjednu koji je pred nama slijedi jaki međunarodni turnir Croatia Open u Zagrebu, gdje će u sastavu hrvatske kadetske reprezentacije nastupiti Filip Frankol, Filip Vusić i Alen Fodor – rekao je Vedran Blažeković.

Nezgoda

UPRAVO Policija u centru Koprivnice, provodi se očevid kraj pošte

Lakša prometna nesreća dogodila se maloprije u centru Koprivnice. Policija je na mjestu događaja i provodi očevid, a kako neslužbeno...