9.6 C

Podravkini strijelci nanizali odlične rezultate

Streljački športski klub Podravka ostvario je očekivane rezultate na proteklim natjecanjima. U prvom kolu županijske lige u gađanju serijskom zračnom puškom kadetska ekipa Podravka-1 u sastavu Ivana Babić (185), Ivan Kaić (175) i Matija Verbić (174) s 534 otpucana kruga zauzela je drugo mjesto, dok je kadetska ekipa Podravka-2 u sastavu Filip Verbić (172), Tomislav Glavica (168) i Luka Harambašić 163 s otpucanih 503 kruga ostvarila plasman na četvrto mjesto.

Kadetska ekipa Podravka-3 otpucala je 446 krugova i ostvarila plasman na sedmo mjesto, Podravka-4 sa 398 krugova plasirala se na osmo mjesto, a Podravka -5 sa 321 otpucanim krugom zauzela je deveto mjesto. U pojedinačnoj konkurenciji kadeta drugo mjesto zauzela je Ivana Babić sa 185 krugova, Ivan Kaić sa 175 krugova zauzeo je deveto mjesto, Matija Verbić sa 174 kruga plasirao se na deseto mjesto, Filip Verbić ostvario je plasman na jedanaesto mjesto sa 172 kruga i Tomislav Glavica sa otpucanih 168 krugova plasman na trinaesto mjesto.

U konkurenciji juniora nastupio je Hrvoje Verbić otpucavši 185 krugova i ostvarivši plasman na drugo mjesto. Tomislav Harambašić ostavrio je loš rezultat otpucavši samo za njega slabih 175 krugova što je bilo dovoljno samo za plasman na peto mjesto.

U konkurenciji seniorskih ekipa Podravka-1 u sastavu Mario Kos (190), Hrvoje Vladušić (189) i Mihajlo Obranović (186) s 565 otpucanih krugova osvojila je prvo mjesto. Ekipa Podravka-2 u sastavu Alen Golubić (185), Nikola Mehkek (184) i Marinko Evačić (170) s 539 krugova plasirala se na treće mjesto, a seniori Podravke-3 Zlatko Derežić (169), Miroslav Blažek-Kina (169) i Božidar Bartolec (169) s 507 otpucanih krugova ostavrila je plasman na peto mjesto. Četvrta seniorska ekipa Podravke u sastavu Marin Mlinarić (165), Dražen Eisenbeisser (164) i Ivan Betlehem (158) ostvarila je plasman na šesto mjesto.

U pojedinačnoj konkurenciji seniora u prvom kolu lige prvo mjesto sa 190 otpucanih krugova osvojio je Mario Kos, Hrvoje Vladušić plasirao se na drugo mjesto sa 189 krugova, a treće mjesto pripalo je Mihajlu Obranoviću sa 186 krugova. Nikola Mehkek zauzeo je šesto mjesto sa 184 kruga, a od trinaestog do šesnaestog mjesta sa otpucanim rezultatom od 169 krugova palsirali su se Miroslav Blažek-Kina, Zlatko Derežić, Marinko Evačić i Božidar Bartolec.

Na juniorskom prvenstvu Koprivničko-križevačke županije u gađanju standard zračnim oružjem za juniorske kategorije juniorska ekipa Podravke u sastavu Tomislav Harambašić, Hrvoje Verbić i Matija Verbić sa 1649 otpucanih krugova osvojila je prvo mjesto. U pojedinačnom plasmanu juniora prvo mjesto pripalo je Hrvoju Verbiću sa 564 krugova,a plasman na drugo mjesto ostvario je Tomislav Harambašić sa za njega slabim rezultatom od 563 kruga. Filip Verbić plasirao se na osmo mjesto sa 520 krugova, Matija Verbić na deveto mjesto sa 516 krugova, Ivan Kaić sa 513 krugova ostvario je plasman na deseto mjesto, Luka Harambašić sa 491 krugom zauzeo je jedanaesto mjesto, a Tomislav Glavica sa rezultatom od 463 kruga ostavrio je plasman na dvanaesto mjesto.

Ivana Babić u disciplini standard zračna puška za juniorke sa 384 kruga i Ivan Kolar u disciplini standard zračni pištolj sa 558 krugova ostvarili su plasmane na prva mjesta.