Utorak, 23. travnja 2024.
HT PRVA LIGA

Pogotkom Monjca Slaven Belupo u završnici osigurao bod protiv Šibenika

Očekivalo se više, premda je sezona na početku, a Klafurić tek treba uigrati za njega novu svlačionicu.

Domaće prvenstvo polako uzima zamah. U sklopu ovotjednog, 4. kola HT Prve lige na Gradski stadion Ivan Kušek Apaš stigao je Šibenik, momčad koja uz Hrvatski dragovoljac, novopečenog prvoligaša, dosad jedina nije uzela ni bod. S druge strane, Slaven Belupo, današnji domaćin, ima ih četiri.

Ipak, jasno je kako i jedni i drugi upravo jedne i druge ciljaju kao suparnike od kojih bi trebali uzimati bodove, nominalno suparnike istoga kvalitativnoga ranga. U utakmici takvih omjera, šibenski trener Mario Rosas u prvih 11 uvrstio je vratara Rogića, Kvesića kao lijevoga i Batarela kao desnoga beka, a između njih bili su stoperi Bilić i Perić. Mjesta zadnjih veznih bila su rezervirana za Ćurića i Raka ispred kojih je bio Marin, s čije je lijeve strane probijao Jakolić, a s desne Delić. U vrhu napada bio je Jurić. Dean Klafurić se, s druge strane, opet odlučio na Čovića među vratnicama. Poprilično uigranu defenzivnu trojku činili su Božić, Paracki i van Bruggen, a krilni bekovi bili su Bosec i Bogojević. Na za njega uobičajenoj poziciji defenzivnog veznog, klasičnog destruktivca, bio je Marina. Za kreativni su dio, pak, bili zaduženi Glavčić i Zvonarek, dok su napadački tandem činili Knoll i Krstanović.

Glavni sudac utakmice bio je Ante Čuljak, a njegovi pomoćnici Bojan Zobenica i Ivan Mihalj.

Jakoliš, 0-1

Dvije početne prilike, po jedna sa svake strane, bile su djelo Delića, igrača koji je prošle sezone nosio dres Farmaceuta, te Bogojevića. Oba su, međutim, zaustavili vratari.

Znatno konkretniji pristup Šibenika igra je nagradila u 33. minuti. S desne je strane došao ubačaj Batarela koji je u sredini pronašao Jakoliša. Igrača Hajduka na posudbi u šibenskim redovima nitko nije ispratio, pa je mirno, glavom, poentirao za 0-1.

Rezultat se do kraja prvoga, za Slaven razočaravajućeg, dijela nije mijenjao.

Monjac, 1-1

Nastavak je otvoren poluprilikama Glavčića i Knolla. Dok je jedna lopta bez većih problema ukroćena od strane Rogića, druga je završila iznad vratnice.

Daleko najbolju priliku imao je Slaven u 66. minuti. Glavčić, najkreativniji igrač domaćeg sastava i najbolji prošlosezonski asistent, iz desnog je half-space ubacio na Bogojevića. Probao je glavom zabiti, no refleksna reakcija Rogića u tome ga je spriječila.

U 87. minuti gotovo smo loptu vidjeli u mreži kada je Glavčić puknuo iskosa, s 20-ak metara, a Rogić to fenomenalno iščupao. Međutim, ni danas odlični vratar Šibenika nije zaustavio kombinaciju Krstanović-Monjac. Stari lisac, Krle, čijim smo se pogocima navikli veseliti, sada je bio u ulozi asistenta. Odličnu je loptu podvalio iza obrane Šibenika, a Monjac uletio, zaleđa nije bilo, pokupio ponuđeno i zabio za 1-1.

U konačnici, svakome po poluvrijeme, svakome po bod. Još jedan, tko zna koji u posljednjih par sezona, remi na Apašu. A očekivalo se više, premda je sezona na početku, a Klafurić tek treba uigrati za njega novu svlačionicu.