7.4 C
Utorak, 23. travnja 2024.

Slaven sedmi, Poldrugač se pobjedom oprostio od profesionalne karijere

Slaven Belupo pobjedom se oprostio od sezone u kojoj je na kraju zauzeo ne toliko loše sedmo mjesto. Međutim, Farmaceuti su opet ostali bez Europe, na proljeće su se borili i za opstanak, pa se sve viđeno ne može ocijeniti uspješnim.

Uspješni su bili nastupi pod vodstvom novog trenera Roya Ferenčine, koji je preporodio momčad i zaigrao ofenzivan nogomet, što je donijelo pogotke i dobre rezultate.

– Morat ćemo se pojačati za novu sezonu – izjavio je Ferenčina nakon završetka susreta s Osijekom.

Uoči utakmice prigodne je poklone (umjetnička slika Romana Baričevića, Slavenov dres i cvijeće) od klupskih dužnosnika dobio 36-godišnji kapetan Dalibor Poldrugač. Dobio je i veliki pljesak nažalost malobrojne publike, a pljesak se ponovio u 57. minuti, kad ga je zamijenio Poljak. Pobjeda na oproštaju također lijepo zvuči.

110521-poldrugac2Slaven je rano poveo, Benko je zabio već u 9. minuti nakon akcije Poldrugača, Genga i Vojnovića. Mujanović je u 14. minuti namjestio zicer Havojiću, koji nije iskoristio ni veliku priliku u 54. minuti. No, mladi se ofenzivac iskupio pogortkom za 2:0 u 66. minuti, a asistent je tom prilikom opet bio Vojnović.

Konačnih 2:1 postavio je Maglica, koji je zamijenio Barišića. Rezultat je na kraju realan s obzirom na ono što su momčadi prikazale na terenu, a i jedni i drugi zaigrali su otvoreno i napadački.

Valja pohvaliti Ferenčinu, koji je od prve minute dao priliku darovitom junioru Stjepanu Gengu, a od 72. kadetskom reprezentativcu Hrvatske Filipu Brleku.