18.7 C
Petak, 29. ožujka 2024.

Polufinale Kupa: Hajduk ostvario kapitalnu prednost u Koprivnici
P

Hajduk je pogocima Sušića i Stojanovića došao do kapitalne prednosti u prvoj utakmici polufinala Hrvatskog nogometnog kupa odigranoj pred 2000 gledatelja na Gradskom stadionu u Koprivnici. Nadu je domaćim navijačima vratio Vugrinec pogotkom za izjednačenje u 77. minuti, ali su Bijeli u završnici ipak uspjeli stići do pobjedničkog pogotka.

– Više smo dominirali i kombinirali, no nažalost to nismo uspjeli konkretizirati. Moji dečki su se maksimalno trudili, ali su isto tako i puno griješili. Hajduk je ponušeno iskoristio, a mi svoju premoć nismo. Ipak, od finala još nismo odustali – rekao je trener Slavena Belupa Roman Sović.

Hajduk je bolje otvorio utakmicu, imao je u 11. minuti zicer kojeg je Kouassiju obranio Rodić, a prije toga u 8. minuti gosti su tražili jedanaesterac nakon Delićeva igranja rukom, no sudac je to izvukao na rub kaznenog prostora.

Kad je u 17. minuti isključen Vršajević, činilo se da će Slaven Belupo lakše do pogotka i pobjede, no Hajduk se dobro branio i odolijevao napadima. Slaven je imao inicijativu, ali nije uspio stvoriti pravu priliku.

U 56. minuti snažno je tukao Jozinović, Rodić je odbio, a Sušić zabio s ruba 16-erca. U 77. minuti Glavica asistira Vugrincu koji pogađa za 1:1, a dvije minute kasnije Jelavić glavom šalje loptu malo pokraj gola.

U zadnjih pet minuta zbog drugog žutog kartona iz igre moraju Kokalović i Bubnjić. Upravo je Bubnjić u 90. srušio Maglicu, Jozinović je ubacio, a Stojanović pogodio za pobjedu.

– Nas nosi ljubav prema klubu, prema Hajdukovu dresu, prema navijačima, i to je očito doprinijelo da smo uspjeli izdržati, dati gol s igračem manje i na kraju zasluženo pobijediti. Belupo je imao pritisak cijelu utakmicu, ali sreća je na kraju bila na našoj strani – izjavio je Hajdukov trener Mišo Krstičević.

HRVATSKI NOGOMETNI KUP, POLUFINALE, PRVA UTAKMICA

SLAVEN BELUPO – HAJDUK 1:2 (0:0)

KOPRIVNICA – Gradski stadion. Gledatelja 2.000. Sudac: Batinić (Osijek).

SLAVEN BELUPO (4-3-2-1): Rodić – Barić, Kokalović, Bubnjić, Maras – Purić, Jugović (od 46. Vugrinec), Čanađija – Rak (od 63. Glavica), Delić – Novinić (od 38. Jelavić). TRENER: Roman Sović.

HAJDUK (4-2-3-1): Blažević – Vršajević, Nižić, Lima, Jozinović – Plazonić (od 21. Stojanović), Andrijašević (od 31. Sušić) – Kouassi, Caktaš, Maglica – Vuković (od 81. Mikanović). TRENER: Mišo Krstičević.

STRIJELCI: 0:1 Sušić (56), 1:1 Vugrinec (77), 1:2 Stojanović (90).

ŽUTI KARTONI: Vršajević (6), Jozinović (18), Bubnjić (19), Delić (42), Purić (45), Kokalović (67), Kouassi (78), Čanađija (81).

CRVENI KARTONI: Vršajević (17 – drugi žuti; preoštar start), Kokalović (85 – drugi žuti; prigovor), Bubnjić (90 – drugi žuti; preoštar start).

IGRAČ UTAKMICE: Tino Sven Sušić (Hajduk).

UZVRATNA UTAKMICA: 17. travnja u Splitu.