7.4 C
Utorak, 23. travnja 2024.

Polufinale Kupa // Podravka Vegeta bez problema svladala Umag, za trofej u subotu s Lokomotivom

Podravka Vegeta u subotu kreće po svoj 20. trofej u Kupu Hrvatske. U četvrtak su koprivničke rukometašice bez problema u polufinalnom ogledu svladale domaći Umag te ga ostavile na 14 golova razlike.

Od samog početka Podravka je ozbiljno ušla u utakmicu i bilo je jasno da Umag nema nikakvih izgleda. Stoga je trener Goran Mrđen vrlo rano iz igre povukao svoje glavne igračice kako bi ih sačuvao za subotnju utakmicu odluke.

Većinu pogodaka Koprivničanke su postigle sa crte, nakon prolaza ili kontranapada, a najefikasnija je bila Ekatarina Nemaškalo sa šest pogodaka. Priliku su iskoristile i mlađe igračice te sad sve zajedno mirno čekaju finale.

A za novi pehar Podravka će u subotu (18.15 – HTV 2) igrati s Lokomotivom, koja je u drugoj utakmici polufinala pobijedila Zamet 27:23, poluvrijeme 14:10.

HRVATSKI RUKOMETNI KUP, POLUFINALE

PODRAVKA VEGETA – UMAG 32:18 (16:6)

UMAG – Sportska dvorane Osnovne škole Marija i Lina. Gledatelja 350. Suci: Dalibor Jurinović (Zadar) i Marko Mrvica (Biograd na moru). Nadzornik HRS-a: Dragutin Modesto (Kanfaran).

PODRAVKA VEGETA: Jukić (7+1), Kapitanović (-), Milenković (9+1); Čović 4, Nikšić 3, S. Šenvald 2, Živković 4(2), Džono, Nemaškalo 6(1), I. Mrđen, Papac, Dragišić 4, Vidak 4(1), Oremović 1, Maljak, Elez 2(1). TRENER: Goran Mrđen.

UMAG: Pavić (11+0); Renić 2(1), S. Imamović 2, Janković 2, Mataija 1(1), Vidović 2, Jajčević 4, Šito 1(1), Čančar, Havić, kovač, Gašić, A. Imamović 1, Bunić 2(1), Žuliček 1. TRENER: Dragan Rajić).

SEDMERCI: Podravka Vegeta 6(6), Umag 7(4).

ISKLJUČENJA: Podravka Vegeta 8 minuta (I. Mrđen 2+2, S. Šenvald, Čović po 2), Umag 0.

IGRAČICA UTAKMICE: Ekatarina Nemaškalo (Podravka Vegeta).