7.1 C

Poraz Slavena u Zagrebu // Brlek promašio penal, Medić zabio za pobjedu Pjesnika

Zagreb je u Kranjčevićevoj upisao minimalnu pobjedu protiv Slaven Belupa u susretu u kojem je domaćin trebao biti Slaven Belupo, međutim klubovi su zamijenili domaćinstvo. Travnjak u Kranjčevićevoj ipak je osposobljen za igru i susret je odrađen…

Slaven Belupo neugodan je protivnik Pjesnicima, ove sezone igrao je s njima dva puta i upisao pobjedu u Koprivnici 3:2 te remi u Kranjčevićevoj 1:1. Od posljednje pobjede Zagreba protiv ovog protivnika u Kranjčevićevoj prošlo je više od šest godina kada je Zagreb slavio s 2:0 pogocima Vugrinca i Abdurahimija.

Momčad Dražena Medića tražila je prekid te neugodne serije domaćih utakmica bez pobjede protiv Koprivničanaca, a s druge strane Ante Čačić tražio je od svoje momčadi da pokaže kako vrijedi više od trenutnog plasmana.

Susret nije bio posebno atraktivan, a domaćin je ipak uspio slaviti iako je pao u nastavku susreta i nije igrao na razini iz prvog poluvremena.

Punih 40 minuta gosti su bili praktički bez šanse dok su na drugoj strani prijetili Krovinović,Jurendić i Stepčić da bi u završnici Slaven Belupo stigao blizu vodstva. Brlek i Vugrinec bili su u odličnim situacijama, ali blok Muse i obrana Livakovića spriječili su vodstvo.

Nakon 15 minuta igre u drugom dijelu gosti zarađuju kazneni udarac. Kontakt Ozobića i Kovačića u 16 metara Vučemilović je procijenio kao prekršaj, ali Slaven Belupo to ne koristi. Udarac Brleka obranio je Livaković.

U završnici susreta Zagreb se ipak uspio podići i to mu je donijelo vodstvo. Igrala se 80. minuta kada je Lovro Medić povukao napad domaćina, dao loptu za Jurendića, njegov udarac Kardum je odbio na noge Mediću koji zabija za pobjedu.

Uspio je Zagreb sačuvati ovu prednost do kraja susreta i doći do pobjede koja ga dovodi na samo bod zaostatka za Lokomotivom i dva za Hajdukom.

MAXTV PRVA LIGA, 20. KOLO

ZAGREB – SLAVEN BELUPO 1:0 (0:0)

ZAGREB – Stadion u Kranjčevićevoj. Gledatelja 100. Sudac: Vučemilović-Šimunović (Osijek).

ZAGREB (4-3-3): Livaković – Jurendić, Musa, Kovačić, Štiglec – Stepčić, Ljubičić (od 62. Mudražija), Krovinović – Bevab (od 62. Konopek), L. Medić, G. Boban. TRENER: Dražen Medić.

SLAVEN BELUPO (4-3-3): Kardum – Purić, Grgić, Fuštar, Geng (od 79. Edson) – Parlov, Paracki, Brlek – Mirić (od 59. Mišić), Delić – Vugrinec (od 46. Ozobić). TRENER: Ante Čačić.

STRIJELAC: 1:0 Medić (80).

ŽUTI KARTONI: Bevab, Kovačić (Zagreb), Purić (Slaven Belupo).