14.3 C
Petak, 19. travnja 2024.

Potop Slavena Belupa u Gradskom vrtu, Osijek slavio s visokih 4:1!
P

U derbiju začelja Osijeka i Slavena Belupa, u dvoboju koji je imao izuzetni značaj za obje momčadi, koprivnička je momčad doživjela težak poraz od 4:1. Osijek je pobjedom stigao na 15 bodova i ima samo tri boda manje od osmoplasiranog Slavena koji je ostao na 18 bodova te mu predstoji teška borba za opstanak u prvoligaškom društvu. Osječani su prikazali izuzetnu borbenost i “poginuli” su za pobjedu, a Slavenovim igračima ostaje da proanaliziraju što su to i kako odigrali u nedjelju u Gradskom vrtu.

Slavenov trener Mladen Frančić odlučio je po prvi put ove sezone od prve minute u sastav uvrstiti Davora Vugrinca, na lijevom krilu počeo je Rak, a Matoš je premješten na klupu.

Prva prilika za goste u 7. minuti, Vugrinec je s 22 metra tukao malo pokraj vratiju.

U 13. minuti Cesarec je izbio sam pred Pelina, koji je izvrsno obranio njegov udarac.

Pritisak Osijeka se nastavio, lako su domaći igrači prolazili do gostujućega kaznenog prostora i gol je visio u zraku.

U 17. minuti pogodak za Osijek. Lopta je iz kornera došla na drugu vratnicu do Dugandžića koji je nadvisio Delića i tukao prema vratima, a na crti je Cesarec samo potvrdio pogodak. Dojam je da je Slavenov vratar Pelin mogao i bolje reagirati.

Tako je Cesarec zabio klubu kojem je prije dolaska u Osijek nudio svoje usluge, ali je ipak završio u Gradskom vrtu.

Zbog ozljede je igru u 19. minuti morao napustiti Brlek kojeg su u dva navrata domaći udarili u gležanj, a zamijenio ga je Matoš.

U 20. minuti opasno je zaprijetio Mišić, Pelin je nespretno reagirao, ali je lopta ipak otišla u korner.

Opet je nakon udarca iz kuta domaćin opasno zaprijetio u 21. minuti, glavom je tukao Jonjić, no Pelin je izvrsno obranio.

Uz puno sreće Farmaceuti su stigli do izjednačenja, iskoristivši poklon-bon domaće obrane. Naime, Pranjić je ubacio s desne strane, a Bralić je nespretno reagirao i koljenom poslao loptu u vlastitu mrežu pokraj istrčalog vratara Malenice.

Nisu se Farmaceuti ni veselili tom pogotku, ali je zato samo dvije minute kasnije Osijek ponovno poveo. Nakon dubinske lopte Cesarca, Dugandžić je prošao po desnoj strani, driblingom se oslobodio Filipovića i potom matirao Pelina za 2:1. Nevjerojatno slaba reakcija obrane Farmaceuta, Frančić će morati nešto promijeniti u utakmicama koje dolaze. Treba dodati da Dugandžić nije bio u zaleđu, snimka je pokazala da je sve čisto.

Zanimljivo je da je Slaven jedina momčad koja je od Osijeka primila dva pogotka, i to u dva navrata, u jesenskom dijelu prvenstva i u nedjeljnom gostovanju u Gradskom vrtu.

U 32. minuti još jednom Osječani prolaze po desnoj strani, na drugoj vratnici glavom je tukao Cesarec, ali je Fuštar blokirao njegov udarac.

Vugrinec je u 38. minuti tukao glavom nakon ubačaja Filipovića, Malenica je obranio, a uspio je zaustaviti i pokušaj Bagarića nakon odbijene lopte.

Domaći su također morali prisilno mijenjati, umjesto strijelca Cesarca u 42. minuti ušao je J. Barišić.

U 43. minuti zaprijetio je Pavić iskosa, lopta je otišla malo pokraj vratiju. Još jednom je domaćin zaprijetio u 44. minuti, no Dugandžić je s 18 metara tukao iznad grede.

U nastavku je Slaven odlučnije krenuo prema Osijekovim vratima i u 56. minuti bio je blizu izjednačenja. Rak je ubacio s desne strane, a Delić je glavom tukao malo iznad grede.

Uzvratio je Dugandžić minutu kasnije, izvrtio je Bagarića i opasno tukao, no Pelin je bio na pravome mjestu.

U 61. minuti tukao je Filipović, vratar Malenica je odbio loptu, a potom zaustavio slab pokušaj Vugrinca.

Frančić je u 65. minuti zamijenio Vugrinca koji je sporo napustio teren, a zamijenio ga je Glavica.

Jalovi napadi Slavena Belupa nisu urodili plodom, a iz jedne kontre domaćin je povećao prednost. Tomislav Šorša prošao je sam po desnoj strani, prevario Crepulju i pokraj Pelina pogodio u drugi kut za velikih 3:1.

Par minuta prije kraja igru je napustio neraspoloženi Delić, a zamijenio ga je Roskam koji je ponio i kapetansku vrpcu.

Točku na i Slavenovog potopa u Osijeku stavio je u posljednjoj minuti susreta Josip Barišić koji je lijepo pogodio za konačnih 4:1.

U Slavenu Belupu stanje je sad opet alarmantno, dva uvodna poraza u proljetnom dijelu znače da Istra sljedeće subote mora pasti u Koprivnici.

MAXTV PRVA LIGA, 22. KOLO

OSIJEK – SLAVEN BELUPO 4:1 (2:1)

OSIJEK – Stadion Gradski vrt. Gledatelja oko 1.500. Sudac: Zebec (Cestica).

OSIJEK (4-1-3-2): Malenica – Matas, Jonjić, Bralić, Pavić – Kurtović – Šorša, Mišić (od 65. Ugarković), Škorić – Dugandžić (od 85. Mandić), Cesarec (od 42. J. Barišić). TRENER: Ivica Kulešević.

SLAVEN BELUPO (4-3-3): Pelin – Pranjić, Fuštar, Bagarić, Filipović – Crepulja, Brlek (od 19. Matoš), Čanađija – Delić (od 83. Roskam), Vugrinec (od 65. Glavica), Rak. TRENER: Mladen Frančić.

STRIJELCI: 1:0 Cesarec (17), 1:1 Bralić (27-ag), 2:1 Dugandžić (29), 3:1 Šorša (75), 4:1 J. Barišić (90).

ŽUTI KARTONI: Matoš (25), Kurtović (34), Čanađija (36), Mišić (37), Jonjić (71), Pranjić (90).