14.3 C
Crni niz se nastavlja

Potpuni potop Slavena na Poljudu

Slaven Belupo doživio je četvrti prvenstveni poraz u nizu i Kopićeva momčad nalazi se u velikoj rezultatskoj krizi. Nakon šokantnog poraza od Lokomotive, večeras ih je Hajduk deklasirao sa velikih 4:0.

Problemi u igri Slaven Belupa večeras su još jednom dobili potvrdu. Gostovanje na Poljudu završilo je teškim porazom od Hajduka koji je pobijedio Slaven 4:0 u sklopu 9. kola MAX TV 1. HNL.

Slaven je u tekmu ušao dosta defenzivno ali svoje su šanse gradili preko Ivanovskog. Makedonski napadač imao je dvije odlične situacije u prvom dijelu ali nije uspio svladati vratara Hajduka.

Kazna za promašaje stigla je u 37. minuti kada je Said lijepo pogodio vrata nemoćnog Blaževića za 1:0. S tim rezultatom otišlo se na poluvrijeme.

U drugom dijelu susreta Slaven je pokušao preko ubačaja i polukontri doći do izjednačenja, ali Hajdukova obrana bila je na razini. U 71. minuti obrana Slaven Belupa loše je reagirala na jedan ubačaj Hajduka, a svoj drugi zgoditak postiže Said.

U 74. minuti Barry odličnom dubinskom loptom poslužuje Ercega koji nema problema u realizaciji te zabija za 3:0. Konačan rezultat postavlja Futacs na asistenciju Ohandze u 88. minuti.

Novi poraz Slaven Belupa samo nastavlja crzni niz u kojem se Slaven trenutno nalazi, a sa četiri uzastopna poraza Farmaceuti se trenutno nalaze na šestom mjestu 1. HNL sa osvojenih 9 bodova. Hajduk se ovom pobjedom zadržao na četvrtom mjestu.

17. rujna 2016., 9. kolo MAX TV 1.HNL:

Hajduk – Slaven Belupo 4:0 (1:0)

Gledatelja 5898. Sudac Fran Jović (Zagreb)

Strijelci: 1:0 Said (37), 2:0 Said (71), 3:0 Erceg (74), 4:0 Futacs (88)

Žuti kartoni: Kožulj (Hajduk) i Štiglec (Slaven Belupo)

Najbolji igrač: Ahmed Said Said (Hajduk)

Hajduk (4 – 2 – 3 – 1): Stipica – Juranović , Nižić , Ismajli , Memolla – Jefferson , Kožulj – Tudor (od 63. Barry ), Vlašić , Erceg (od 82. Futacs ) – Said (od 75. Ohandza 6,5).

Slaven Belupo (4 – 4 – 2): Blažević – Purić , B. Musa , Aliti , Štiglec – Christensen , Arap , Bouadla , Ivanovski – Savić (od 88. Zakarić), Heber (od 55. Barić 6).