Narodna koalicija

Poznata su imena lokalnih političara koji će se naći na listi SDP-a, HNS-a i HSS-a

15:18h
0
Milivoj Androlić i Gordan Maras // Foto: arhiva

Milanovićeve liste neće se uvelike razlikovati od onih lanjskih, a Jutarnji list u današnjem broju otkriva imena koja će se naći na popisu izbornih lista Narodne koalicije.

Na sjednici Glavnog odbora SDP-a, zakazanoj danas u 19 sati, članovi trebaju potvrditi deset kandidacijskih izbornih lista. 

Milanovićeve liste neće se uvelike razlikovati od onih lanjskih, a Jutarnji list u današnjem broju otkriva imena koja će se naći na popisu izbornih lista Narodne koalicije.

Prema tome, u drugoj izbornoj jedinci, u koju spada Koprivničko-križevačka županija, na listi će se najvjerojatnije od lokalnih političara na šestom mjestu kao novo ime naći Milivoj Androlić (SDP), povjerenik Županijske organizacije SDP-a, a odmah iza njega, sedmi po redu je Dražen Pros (SDP). Pros je lani na listi bio šesti, a u Sabor je ušao tek nedavno i to umjesto Josipa Leke.

Mladen Mađer, HSS-ov načelnik Novigrada Podravskog // Foto: Arhiva ePodravina.hr
Mladen Mađer, HSS-ov načelnik Novigrada Podravskog // Foto: Arhiva ePodravina.hr

Iz lokalnog HSS-a, kako smo i predvidjeli, na desetom mjestu je načelnik Novigrada Podravskog Mladen Mađer. 

Iz igre je ispala dogradonačelnica Koprivnice Melita Samoborec (HNS), a na osmom mjestu je ponovo  Anka Mrak-Taritaš (HNS) koja je lani prefencijalnim glasovima osigurala saborsko mjesto.

Nositelj liste je umjesto Josipa Leke, koji je otišao u Ustavni sud, Gordan Maras (SDP), drugi je Stjepan Kožić (HSS), a slijede Vedran Babić (SDP), Marija Ilić (HSU), Gordana Sobol (SDP)…

Lista 2015.  2. izborna jedinica

1. JOSIP LEKO
2. GORDAN MARAS
3. VEDRAN BABIĆ
4. GORDANA SOBOL
5. ŽELJKO ŠEMPER
6. DRAŽEN PROS
7. STANKO GRČIĆ
8. ANKA MRAK-TARITAŠ
9. VESNA JAKAS
10. DARKO TETEC
11. VIŠNJA FORTUNA
12. DRAŽENKO PANDEK
13. MELITA SAMOBOREC
14. BRANIMIR KATALENAC

Lista 2016. 2. izborna jedinica

  1. GORDAN MARAS
  2. STJEPAN KOŽIĆ
  3. VEDRAN BABIĆ
  4. MARIJA ILIĆ
  5. GORDANA SOBOL
  6. MILIVOJ ANDROLIĆ
  7. DRAŽEN PROS
  8. ANKA MRAK-TARITAŠ
  9. VESNA JAKAS
  10. MLADEN MAĐER
  11. DRAŽENKO PANDEK
  12. BRANIMIR KATALENAC
  13. HRVOJE KOŠČEC
  14. FREDI PALI

Danas bi se trebala znati i imena s HDZ-ovih lista. U drugoj izbornoj jedinici, kako je najavio dožupan Darko Sobota (HDZ), on za sebe očekuje visoko mjesto, a na listi će biti i Damir Felak (HDZ) te neki HDZ-ovi općinski načelnici.

čitam...
Loading...