MOJA ŽUPANIJA BEZ KORUPCIJE

Pred županijsko Antikorupcijsko povjerenstvo stigli učenički radovi, danas uručivanje nagrada

Iz devet osnovnih i dvije srednje škole stigla su 52 rada.

09:20h
0
Foto: Koprivničko-križevačka županija

Moja županija bez korupcije naziv je natječaja koji se u Hrvatskoj provodi šestu godinu zaredom, a u sklopu kojega je Antikorupcijsko povjerenstvo Koprivničko-križevačke županije odabralo najbolje pristigle radove učenika osnovnih i srednjih škola.


Točnije, iz devet osnovnih i dvije srednje škole stigla su 52 rada. Njihovu kreativnost pohvalili su zamjenik župana Ratimir Ljubić te predsjednik Županijske skupštine Željko Pintar, ujedno član povjerenstva s predsjednicom Jadrankom Lakuš. Radovi su, ističu, pred članove povjerenstva stigli pod šiframa, a najboljima će pripasti novčane nagrade.

U skladu s epidemiološkim mjerama, dodjela nagrada i zahvalnica održat će se danas, na Međunarodni dan borbe protiv korupcije, s time da će mentori preuzeti nagrade u ime učenika.

Antikorupcijsko povjerenstvo Koprivničko-križevačke županije na svojoj 14. sjednici održanoj 1. prosinca 2020. godine odabralo je nagrađene radove:

1. ZA LIKOVNI RAD (od 1. do 4. razreda):

1. nagrada IVAN BESTEN, IGOR BOGDAN
OŠ KOPRIVNIČKI IVANEC, 3. razred
Mentor: Selma Varović
Naziv rada: Kasica Roza

2. nagrada LAURA ŠURIĆ
OŠ ANTUN NEMČIĆ GOSTOVINSKI,
KOPRIVNICA, 2. razred
Mentor: Suzana Hergotić
Naziv rada: Ne odustaj!

3. nagrada LEONA SALAJPAL
OŠ BRAĆA RADIĆ, KOPRIVNICA, 3. razred
Mentor: Vesnica Mlinarić
Naziv rada: Zec i lisica

2. ZA LITERARNI ILI VIDEO RAD (od 1. do 4. razreda):

1. nagrada LUCIJA ANDRIĆ, VINKA MAKSIMOVIĆ, MIKA NEDIĆ, VITO PEHNEC, TENA ŠIPEK
OŠ BRAĆA RADIĆ, PODRUČNA ŠKOLA STARIGRAD, 3. razred
Mentor: Maja Solina
Naziv rada: Korupciju „rasturi“! (video rad)

2. nagrada IVANO GRGIĆ, NEO ČULIĆ BARČANEC
OŠ ANTUN NEMČIĆ GOSTOVINSKI, KOPRIVNICA, 3. razred
Mentor: Senka Pintarić
Naziv rada: Kuhinja (video rad)

3. nagrada ZANA ČIČIN-MAŠANSKER, ENA ČIČIN-MAŠANSKER
OŠ BRAĆA RADIĆ, KOPRIVNICA, 3. razred
Mentor: Vesnica Mlinarić
Naziv rada: Antikorupcijski rep (video rad)

3. ZA LIKOVNI RAD (od 5. do 8. razreda):

1. nagrada LANA BAUMAN, PETRA VRABEC
OŠ KOPRIVNIČKI BREGI, 5. razred
Mentor: Tijana Mamić
Naziv rada: Knjiga-Izaberi pravi put

2. nagrada PATRICIJA VODOPIJA
OŠ ĐURO ESTER, KOPRIVNICA, 7. razred
Mentor: Sanja Antolić
Naziv rada: Plakat-korupcija- zlo našeg vremena

3. nagrada MARKO BENČAK, MARTA BAN, VALERIJA PUŠKAR
OŠ SVETI PETAR OREHOVEC, 6. razred
Mentor: Tijana Mamić
Naziv rada: Mito i Pepeljuga

4. ZA LITERARNI ILI VIDEO RAD (od 5. do 8. razreda):

1. nagrada SARA MILOŠEVIĆ, STELA POPOVIĆ, DRAGANA VUKMAN
OŠ SOKOLOVAC, 6. razred
Mentor: Petra Bojovski
Naziv rada: Stop korupciji! (video rad)

2. nagrada UNA BEBEK
OŠ BRAĆA RADIĆ, KOPRIVNICA, 5. razred
Mentor: Ivana Pintarić
Naziv rada: Korupcijo, predaj se!

3. nagrada VLADO TOPLAK
OŠ SOKOLOVAC, 5. razred
Mentor: Biljana Novosel Gvozden
Naziv rada: Strašno lice korupcije

5. ZA LIKOVNI RAD (srednja škola):

1. nagrada LUCIJA ŠTEFUN
SREDNJA ŠKOLA IVAN SELJANEC KRIŽEVCI, 1. razred
Mentor: Tamara Vrhovec
Naziv rada: Život u svijetu korupcije

2. nagrada TATJANA TOMAŠEK
SREDNJA ŠKOLA KOPRIVNICA, 1. razred
Mentor: Sanja Rabadžija
Naziv rada: Stop korupciji

6. KREATIVNA SURADNJA- likovni/literarni/video rad (suradnja
učenika od 1. do 4. razreda (srednja škola):

1. nagrada ANTONELA LONČAR, 4. razred
LANA SINJEREC, 4. razred
IDA DEMETER, 3. razred
SREDNJA ŠKOLA KOPRIVNICA
Mentor: Sanja Rabadžija
Naziv rada: Stop korupciji u zdravstvu! (likovni rad)

Foto: Koprivničko-križevačka županija
Foto: Koprivničko-križevačka županija

čitam...