5.1 C
Drugi poraz u prvenstvu

Prekinut niz pobjeda Slaven Belupa, povratak u Koprivnicu bez bodova i s crvenim kartonom

Slaven Belupo ponovno nije uspio doći do bodova na Poljudu.

Hajduk je pobijedio minimalnom prednošću od 1-0. Nažalost po Kopićeve dečke, poljudski travnjak i dalje je neosvojiv teren. Nijedan drugi klub nema tako loš skor na Poljudu kao Slaven Belupo, u čak 20 prvoligaških sezona nisu ostvarili pobjedu na Poljudu. Hajduk je bio bez Stipice, Ercega, Futacsa, Borje Lopeza i Tudora, dok Slavenu nije nedostajao nitko iz udarne postave.

Koprivničanci su u utakmicu ušli hrabro i prvi su zaprijetili preko najboljeg igrača Ivanovskog, ali Letica je spriječio vrlo dobru šansu. S druge strane uzvratio je Hajduk, Vlašić je izašao sam na Markovića, ali mu je ovaj pročitao namjeru i obranio šansu. Splitska publika ispratila je igrače na odmor zvižducima, što dovoljno govori o razini igre u prvom dijelu.

Što se tiče drugog poluvremena, treneri nisu izvršili nikakve zamjene na samom početku. Zvižduci navijača kao da su trgnuli hajdukovce koji su priprijetili preko Radoševića i Fomitschowa.

Sav taj pritisak Hajduku se isplatio u 62. minuti, kada je Fomitschow probio desnu stranu Slavena, zavrnuo pred gol Markovića gdje se na pravom mjestu našao Ohandza i zabio za vodstvo Hajduka od 1-0.

Navala Hajduka na Slavenov gol nastavila se i kasnije, Nižić je nakon odbijene lopte iz prekida snažno pucao pod prečku, ali Marković to čudesno brani. Slaven tada pokušava doći do pogotka, ali ostaje ranjiv na protunapade i baš iz jednog takvog Kožulj trese gredu. U posljednjim minutama Trebotić i Ivanovski pokušavaju iznenaditi Hajduk, ali mladi Letica je spreman na golu. U zadnjoj minuti Međimorec ruši Saida s leđa i dobiva drugi žuti karton, odnosno isključujući crveni.

Slaven nažalost nije uspio doći do pogotka kojim bi donio bod nazad u Koprivnicu i nastavio pozitivan niz koji su napravili posljednjih kola. Hajduk je tako ostvario prvu domaću pobjedu u prvenstvu i okreće se europskim dvobojima.

Koprivnička momčad okreće se novom prvenstvenom kolu kada ponovno idu u goste, u nedjelju u 21 sat gostuju na Maksimiru kod zagrebačkog Dinama. Hajduk se fokusira na zadnju stepenicu prije Europe, putuju u Englesku na utakmicu protiv Evertona.