5.7 C

Pretkolo Hrvatskog kupa // Povijesni uspjeh Tehničara, Milek i Lovrek donijeli pobjedu u Suhopolju

Nogometaši Tehničara iz Cvetkovca napravili su povijesni uspjeh. U završnom pretkolu Hrvatskog Kupa u Suhopolju danas su svladali domaćina s 2:0 (1:0).

Tehničar je poveo u 33. minuti preko Alena Mileka, a konačni rezultat postavio je Kruno Lovrek u 81. minuti.

Od prvog sučeva zvižduka vidjelo se da se igra utakmica velikog uloga. Cvetkovčanima je pobjeda u Suhopolju u daljem natjecanju osigurala nekog od najpoznatijih hrvatskih prvoligaša. Najvjerojatnije će to biti zagrebački Dinamo, a ništa lošiji izbor nije ni splitski Hajduk ili Rijeka. Postoji mogućnost da Tehničar za protivnika dobije i koprivnički Slaven Belupo.

Presretni navijači Tehničara iz Cvetkovca // Foto: Zvonimir MarkačTehničar je na utakmici pratilo stotinjak navijača koji su došli organizirano autobusom, kombijima i automobilima. Bilo je lijepo vidjeti kako bodre svoje igrače i svoj klub.

Sama utakmica bila je dosta tvrda, nije bilo previše “čistih” prilika, iako je Tehničar bio nešto opasniji. Od zanimljivijih valja izdvojiti udarac iz vana domaćeg igrača Hodaka u 7. minuti, ali je Bodo bio siguran.

Lovrek je u 18. minuti iz slobodnjaka pucao preko gola, dok je Matija Markušić minutu kasnije izbio pred Dumenčića, ali nije bilo koncentracije. Od prilika je opasno još bilo u 88. minuti kada je, nakon kornera Suhopolja, Podnar pucao kraj gola.

U samom finišu utakmice pocrvenio je (drugi žuti) nervozni Dominik Hodak.

Kraj utakmice igrači Tehničara, navijači i trener Roman Sović dočekali su uzdignutih ruku.

– Utakmica je bila prava natjecateljska, mislim da smo zasluženo pobijedili. Cijelu utakmicu bili smo dominanti, težili smo igri prema naprijed. Stvarali smo šanse, utakmicu smo mogli i puno prije riješiti – rekao je on.

Dodao je kako ova pobjeda velika nagrada svim igračima, ljudima u klubu, Cvetkovcu i općini Rasinja.

– Zaista sam sretan i mogu dečkima samo od srca čestitati – istaknuo je Sović.

Slavlje igrača nakon utakmice // Foto: Zvonimir Markač