6.8 C

Prva ŽNL: Panonija i Mladost povećali prednost

Panonija je u Peterancu opet uvjerljivo pobjedila. Ovu nedjelju su stradali Miklinovčani, a Mladost iz Malog Otoka je u Vojakovcu teže nego se očekivalo pobijedila sa 3:2.

Omladinac Sloga prvom pobjedom odmaknula se sa dna tablice. Karakteristika ovog kola je da dosta ekipa misli da utakmica ne traje 90 minuta, već da je završena kad ima povoljan rezultat.

Viktorija – Mladost MO 2:3

Teško su do bodova došli gosti iz Malog Otoka. Domaćini su vodstvo gostiju iz 35. minute stigli već za nekoliko minuta, te se na odmor otišlo sa rezultatom 1:1. U drugom dijelu su gosti ubacili u brzinu više te su sredinom poluvremena zasluženo poveli sa dva gola razlike. Tada su stali kao da je utakmica završila. To im se zamalo osvetilo, jer su domaći smanjili na 3:2, te do kraja utakmice stvorili još neke šanse koje nisu uspjeli realizirati.

Panonija – Miklinovec 3:0

U Peterancu je gostovao solidan Miklinovec. Usprkos kiši utakmica je bila dobro posjećena, jer se očekivao dobar nogomet i borba za bodove. Tako je i bilo. U prvom poluvremenu je bilo puno nadigravanja na sredini terena, te se pred golovima malo toga događalo.

Prvi su zaprijetili gosti u 18 minuti, ali golman Panonije, Posavec, odličnom obranom zaključava svoja vrata i u ovoj utakmici. Nije primio gol već skoro 500 minuta. To je bila i jedina prilika gostiju na utakmici. Do kraja su prijetili domaćini, uglavnom preko odličnog Lovkovića. Nakon odlične akcije nekoliko igrača Panonije, sjurio se u šesnaesterac, a za dres ga povlači gostujući igrač, ali sudac Vjekoslav Jalžabetić ne svira jedenaesterac. Pred kraj prvog dijela Lovković ipak dovodi u vodstvo Panoniju, nakon izvanrednog prizemnog centaršuta Fulira.

Odmah na početku drugog dijela Panonija je pritisnula goste u šesnaesterac, te su nakon nekoliko uzastopnih kornera, lijepim golom (glavom) Plemenitog poveli sa 2:0. Pobjednik je bio riješen u 61 minuti nakon što se pred golom dobro snašao Banek. Iako Panonija nije nastupila sa standardnim sastavom (nedostajala su tri igrača), to se u igri nije osjetilo. Istaknuo se nezaustavljivi Lovković. Bezkompromisnim i samouvjerenim pristupom, Panonija jednostavno ne daje priliku protivniku da se razmaše.

Sloga – Mladost KB 1:1

Trećeplasirana momčad Mladosti je u Koprivničkom Ivancu osvojila bod, a izgubila 2, te su sada zaostali iza vodećih čak 6 bodova. Gosti su bili bliže pobjedi. Krenuli su igrati tek pošto su primili pogodak. Sredinom prvog poluvremena odličnim golom Mihelčića Sloga je povela. Tada su stali kao da je utakmica završila. Bregovci su do kraja utakmice bili konkretniji u igri. Stvarali su prigode , ali nisu postizali pogotke. Tek su jednom preko Godeka savladali odličnog golmana Sloge, Gregla.

Osvit – Tomislav 3:3

Ljepotica kola odigrana je u Đelekovcu. Već sam rezultat govori o pravoj golijadi. Prvo poluvrijeme potpuno je pripalo Drnjančanima koji su iznenađujuće lako postigli čak 3 gola, 2 N. Sataića i 1 G. Petrića. U drugo poluvrijeme su ušli kao da je utakmica već riješena. Tako nisu mislili domaćini i uz silan pritisak uspijevaju izjednačiti golovima Indira, Petaka i Balenta. Izjednačujući gol postignut je u sudačkoj nadoknadi iz penala. Bio je to pravi šok za Drnjančane, koji ove sezone jako teško osvajaju bodove i ne stoje najbolje na tablici.

Omladinac Sloga – Bratstvo 3:0

Ekipa Omladinac Sloge ostvarila je prvu pobjedu u prvenstvu. Trener Čmelješević uspio je uvjeriti igrače da mogu i pobjeđivati. Pobijedili su jakog protivnika, Bratstvo iz Kunovca, koji su prekasno shvatili da im se protivnik neće samo tako predati. Tek su u drugom poluvremenu pokušali igrati, ali im domaćini, kojima je već bila „voda do grla”, nisu dali i do kraja utakmice su i povećali prednost (za svaki slučaj) iz prvog dijela. Sa ova 3 vrijedna gola, možda psihološki i presudna, odlijepili su se sa dna tablice, gdje im realno i nije mjesto.

Ferdinandovac – Drava 3:0

U lokalnom derbiju je sasvim zasluženo i očekivano, Ferdinandovac pobijedio sa visokih 3:0. Golovima Ređepa, Vranića i Karana učvrstio se u sredini tablice, dok su gosti iz Podravskih Sesveta u vrlo nezgodnom položaju, na predposljednjem mjestu.

Borac – Graničar 3:0

Gotovo isti komentar kao i za prethodnu utakmicu, može se napisati i za ovu, sa tom razlikom da su u ovu utakmicu ušle ekipe sa istim brojem bodova (8). Borac je nakon katastrofalnog početka prvenstva u susjedskom derbiju konačno prikazao solidnu partiju i zasluženo golovima Gregureka, Šteingela i Lončara, osvojio 3 boda.

Tehnika –Močile 2:2

Kada igra Močile onda je gotovo za očekivati preokrete u utakmici. Tako je bilo i u ovoj. Utakmica dva gradska rivala završila je miroljubivo. Nakon dominacije i bolje igre, gosti su u 60. minuti vodili sa 2:0. Za njih kao da je utakmica završila, kao i na nekim drugim utakmicama ovog kola. Tehnika je golovima Varovića i Simatovića do kraja utakmice spasila bod.