13.2 C
Četvrtak, 18. travnja 2024.

Prva pobjeda Slavena, Glavica i Novinić strijelci za slavlje u Zadru!

Slaven Belupo postigao je u 8. kolu MAXtv Prve ligu prvu pobjedu u ovoj sezoni! U subotu na večer u Zadru su Farmaceuti slavili rezultatom 2:0 i tako pobjegli sa samog začelja ljestvice.

Strijelci za veliko slavlje Farmaceuta na Stanovima bili su Dejan Glavica u 68. i Enes Novinić u 80. minuti.

U sljedećem kolu nakon prvenstvene stanke Slaven Belupo u Koprivnici dočekuje Rijeku.

Izvještaj Sportneta:

U prilično slaboj predstavi obiju momčadi Koprivničani su iskoristili jedine dvije prave prilike na utakmici, te pobijedili rezultatom 2:0 upisavši tako prvu ovosezonsku pobjedu.

Početak utakmice u Zadru naznačio je kako će izgledati prvo poluvrijeme tog susreta. Momčadi su prikazale blijedu igru, bez pravih prilika i bez uigranih akcija kojima bi prilike stvorili.

Ekipe su se izmjenjivale u posjedu, no nijedna nije bila dovoljno agresivna, pa je lopta uglavnom boravila na sredini terena. Prvi i jedini udarac u okvir gola uputio je u 30. minutiPetar Brlek, no domaći vratar Mladen Matković uspio je spriječiti pogodak.

Do kraja poluvremena činilo se kako su Farmaceuti postali nešto agresivniji i odlučniji, no svejedno nije došlo do novih pokušaja da se zapuca na gol, pa se na odmor otišlo bez pogodaka.

Drugo poluvrijeme nije donijelo značajniji napredak u igri, iako su gosti djelovali nešto konkretnije. Trebalo je dočekati 68. minutu za prvi pogodak. Nakon ubačaja Darija Melnjakaloptu je pred domaćim vratima dočekao Dejan Glavica i pospremio je u mrežu za vodstvo gostiju.

Slaven je uspio i povećati svoje vodstvo i to u 80. minuti zahvaljujući Enesu Noviniću koji je pogodio gol s dvadesetak metara nakon pogreške domaće obrane.

Do kraja utakmice nije bilo promjene rezultata, te je Slaven Belupo tako došao do prve pobjede ove sezone čime se maknuo s posljednjeg mjesta lige. Farmaceuti sada imaju pet bodova, a Zadar je ostao na sedam.