Prva provjera Slavena Belupa // Brlek izjednačio za remi s Istrom 1961

U utorak popodne su nogometaši Istre 1961 odigrali još jednu utakmicu u sklopu zimskih priprema. Na igralištu Kunfin u Rovinjskom selu su Zeleno-žuti igrali protiv momčadi Slaven Belupa, a rezultat je na kraju bio 1:1. Povela je Istra 1961 lijepim pogotkom Havojića u 10. minuti, dok su Koprivničanci izjednačili u 76. minuti pogotkom Brleka.

Stotinjak okupljenih znatiželjnika je moglo vidjeti jednu dosta tvrdu utakmicu s puno čvrstih duela i lijepih proigravanja, ali malo pravih prilika za gol.

Prvi su takvu imali igrači Slavena preko Novinića koji je na desnoj strani izbio sam ispred Ježine, ali je vratar Istre sjajnim refleksom uspio skrenuti loptu u korner.

S druge strane su igrači Istre brzo uzvratili i nakon tri minuti stigli do vodstva. Janjušević je probio po lijevoj strani i ubacio milimetarski točnu loptu za Havojića koji je prevario čuvara, ušao u kazneni udarac gostiju i pogodio nebranjeni dio Markovićevog gola.

U nastavku prvog poluvremena se igralo većinom na sredini terena uz blagu dominaciju igrača u zeleno-žutim dresovima. Nizali su se pokušaji igrača Istre za probijanje čvrste obrane Slavena, ali je lopta vrlo teško i rijetko prolazila do pozicije za ugrožavanje protivničkog vratara.

Slično je bilo i s druge strane gdje je obrana Puležana tek u nekoliko navrata pokazala određene slabosti, ali i sprječavala ulazak suparničkih igrača u završnicu. Pred kraj prvog poluvremena je sjajnu priliku imao Janjušević. Igrala se 44. minuta kada je nakon odlične akcije po lijevoj strani Pilipović pronašao Janjuševića u srcu kaznenog prostora Slavena, ali je crnogorski napadač prebacio gol.

U prvih petnaest minuta nastavka su momčadi bile ravnopravne pa je to razdoblje igre prošlo bez većih prilika. U 60. minuti je trener Pamić na teren poslao kompletno novu momčad koju su većinom sačinjavali novi igrači i oni s manjom minutažom. To se odmah vidjelo u igri koja se usporila, a nestalo je i sigurnosti u zeleno-žutim redovima. Koprivničanci su tako počeli redati akciju za akcijom, ali je obrana Istre uspijevala suzbiti protivničke napade. Ipak, to im nije pošlo za nogom u 76. minuti kada su igrači Slavena poravnali rezultat. Nakon ubačaja iz kornera i odbijanca, lopta je stigla do Brleka koji je s 15 metara iz prve snažno pucao po golu, neobranjivo za Lovrića.

Zeleno-žuti se ipak nisu predali te su pokušali iznenaditi iz kontre. U 78. minuti je tako iz dobre pozicije pucao Zoon, ali je njegov udarac bio slab i lak plijen za vratara Slavena. Bila je to ujedno i posljednja zapaženija prilika na susretu Istre i Slavena.

PRIJATELJSKA UTAKMICA

ISTRA 1961 – SLAVEN BELUPO 1:1 (1:0)

ROVINJSKO SELO – Igralište Kunfin. Gledatelja: 100. Sudac: Vidulin (Kanfanar).

ISTRA 1961: Ježina (od 46. Lovrić), Kajević  (od 46. Hadžić),   Budicin (od 60. Vučko), Čagalj (od 60. Tomakh), Pilipović  (od 60. M. Horvat), Batarelo (od 60. Ilić), Obšivač (od 60. Mance),  Janjušević (od 46. Zoon), Havojić (od 60. Vasilj), Jo (od 60. Kramarić), Miličević (od 46. Petrak). TRENER: Igor Pamić.

SLAVEN BELUPO: Marković, Melnjak, Pranjić, Gregurina, Celiščak, Roskam, Ozobić, Glavica, Vugrinec, Rak, Novinić (još su igrali: Pelin, Purić, Bagarić, Fuštar, Filipović, Brlek, Crepulja, Čanađija, Delić, Matoš, Glavina). TRENER: Mladen Frančić.

STRIJELCI: 1:0 Havojić (10), 1:1 Brlek (76).

SLAVEN BELUPO NAKON STANKE DOČEKUJE OSIJEK

U sastavu Farmaceuta će biti i ugandski napadač Abdu Lumala, Ferenčina: Siguran sam da ćemo pobijediti Osijek, a špekulacije o mojoj smjeni ne želim...

Slaven Belupo nakon reprezentativne stanke u novom je kolu HNL-a sutra, u petak u 18 sati na Apašu domaćin...