Prva ŽNL: Kalinovac i Borac čak 10 bodova iza vodećeg Bratstva

20:33h
0
Želimir Mešnjak, trener Mladosti iz Malog Otoka, osvojio je bod protiv Borca // Foto: Arhiva - Mirko Lukavski (Glas Podravine)

Čak 10 bodova prednosti nad Borcem i Kalinovcem ima Bratstvo iz Kunovca nakon devet odigranih kola Prve županijske nogometne lige.

U Kunovcu se tome sigurno nisu nadali, prednost je to koju će teško ispustiti. No, treba reći da su još tri kluba ispred Borca i Kalinovca, koji su bili glavni favoriti za osvajanje naslova na početku sezone.

Ugodna iznenađenja su Tomislav iz Svetog Ivana Žabna, Mladost iz Kloštra Podravskog i Ferdinandovac.

Borac i Kalinovac u ovom kolu su opet kiksali i upisali samo po bod protiv Mladosti iz Malog Otoka, odnosno Panonije, dok je Bratstvo ostvarilo minimalnu pobjedu nad Miklinovcem.

Sljedeća nedjelja donosi derbi u Imbriovcu, Borac dočekuje Bratstvo. Branitelji naslova ta je utakmica možda i posljednja prilika za ostanak u utrci za prvo mjesto.

REZULTATI 9. KOLA PRVE ŽNL

Kalinovac – Panonija 2:2

Tomislav (SIŽ) – Viktorija 3:0

Mladost-Molve – Ferdinandovac 0:3

Mladost (KB) – Sloga 4:3

Mladost (MO) – Borac 1:1

Bratstvo – Miklinovec 1:0

Mladost (KP) – Omladinac-Sloga 4:0

Drava (NP) – Graničar 0:0

LJESTVICA

1. Bratstvo 25:3 25

2. Tomislav (SIŽ) 20:7 19

3. Mladost (KP) 16:10 18

4. Ferdinandovac 27:12 16

5. Kalinovac 23:14 15

6. Borac 17:14 15

7. Mladost Molve 14:17 12

8. Mladost (KB) 16:16 11

9. Panonija 14:14 11

10. Sloga 13:14 10

11. Drava 11:14 9

12. Mladost (MO) 5:11 9

13. Graničar (Đ) 6:18 9

14. Viktorija 9:28 8

15. Omladinac-Sloga 10:24 7

16. Miklinovec 8:17 5

PAROVI 10. KOLA (20. i 21. X.): Panonija – Graničar, Omladinac-Sloga – Drava (NP), Miklinovec – Mladost (KP), Borac – Bratstvo, Sloga – Mladost (MO), Ferdinandovac – Mladost (KB), Viktorija – Mladost-Molve, Kalinovac – Tomislav (SIŽ).

DRUGA ŽNL, 9. KOLO: GOŠK – Prugovac 2:1, Podravec – Tehnika 2:0, Mladost (S) – Ratar 4:2, Lipa – Tomislav 1:2, Graničar (L) – Osvit 0:2, Hrvatski bojovnik – Prekodravac 1:1, Starigrad – Drava (PS) 2:0.

TREĆA ŽNL-KOPRIVNICA, 7. KOLO: Reka – Mladost (K) 2:1, Drava (PS) – Udarnik 2:6, Sabarija – Rasinja 5:3, Jedinstvo – Zagorec 3:1, Tehničar 1974 – Rudar (B) 7:1, Močile – Jadran-Galeb 1:0.