13.7 C
Utorak, 16. travnja 2024.

Prva ŽNL // Sloga Bratstvu pokvarila svečano otvorenje obnovljenog Old Trafforda

Prva ovosezonska domaća utakmica Bratstva bila je određena za svečano otvorenje igrališta u Kunovcu. Iako je ono dovršeno još krajem prošle sezone, derbi susret protiv susjedskog rivala Sloge bio šlag na kraju ovog velikog projekta.

Godinu i pol trajala je izgradnja novog terena i novih klupskih prostorija, a čekanje se i više nego isplatilo. Nastala je čak i manja tribina koja najviše veseli domaće navijače. Kunovečki Old Trafford zablistao je u punom sjaju.

– Najviše bih se zahvalio Općini Koprivnički Ivanec što nam je ovo omogućila, a naravno i svim ljudima koji su pomogli u ovom projektu. Nadam se da će naši dečki današnji dan zaokružiti pobjedom da slavlje može biti još i veće – prije početka utakmice rekao je predsjednik kluba Siniša Blažic.

Igračima i gledateljima obratio se i načelnik Općine Koprivnički Ivanec Ivica Petričević koji je svima zahvalio na dolasku te igračima poželio sreću.

Gledatelji na tribini u Kunovcu sa zanimanjem su pratili susjedski derbi Bratstva i Sloge // Foto: Nikola Grabar

Odmah nakon prvog sučevog zvižduka mogla se vidjeti nervoza kod obje ekipe. Bila je to vrlo borbena utakmica bez prave igre, čemu sigurno nije pogodovalo ni izrazito teško i sparno vrijeme.

U prvom poluvremenu Bratstvo je bilo nešto konkretnije, no Ivančani su ti koji su iskoristili prvu priliku. U 36. minuti nakon ubačaja u kazneni prostor najbolje se snašao Kapusta i zatresao mrežu domaćina.

Na samom kraju prvog dijela Kapusta je ponovno u središtu zbivanja. Nakon nepotrebnog prekršaja zarađuje žuti karton, a svoje nezadovoljstvo psovanjem pokazuje sucu, što mu odmah donosi i crveni karton. No, na sreću Ivančana, to nije bilo dovoljno da se razbude nogometaši Bratstva.

Drugo poluvrijeme nije donijelo ništa zanimljiviji nogomet, a igrač manje u momčadi Sloge nije se primjećivao. Igrači Bratstva imali su sve manje snage, što su Ivančani znali iskoristiti i dvije lijepe akcije pretvoriti u pogotke.

Kapetan gostiju Bebek u 55. minuti povisio je na 0:2, a završnih 0:3 postavio je Njegač u 75. minuti. Momčad Sloge utakmicu je mirno privela kraju, a pobjeda je mogla biti i viša.

– Pobjeda u derbiju velika je stvar i iznimno smo sretni. Nažalost, utakmica nije prošla bez problema i bit će nam teško dalje s obzirom na kartone i ozljede nekih igrača – kratko je prokomentirao trener gostiju Željko Vagjunec.

Nezadovoljstvo nakon utakmice nije skrivao trener Bratstva Darko Napan.

– Nemamo igrača koji će pospremiti loptu u mrežu. Nismo iskoristili svoje prilike u prvom poluvremenu, a ni igrača više u drugom. Mogu samo čestitati gostima na pobjedi – kazao je Napan.