TREĆA HNL SJEVER

Radotović i Lovković odveli Koprivnicu do pobjede nad Papukom
R

Sastav trenera Tome Čikovića odmjerio je snage s isprva izbačenim pa vraćenim klubom iz Orahovice.

Iako su protekli vikend međusobnim ogledom trebali ući u novu sezonu Treće HNL Sjever, isti je odgođen jer je Papuk izbačen iz spomenutoga natjecanja. No, klub je podnio žalbu koju je Komisija za žalbe HNS Središte Sjever prihvatila.

Time je sastav iz Orahovice uvršten, odnosno vraćen u prvenstvo s kojim su danas startali, i to na Gradskom stadionu Ivan Kušek Apaš gdje ih je dočekala Koprivnica trenera Tome Čikovića.

– Nitko ne voli gubiti. Smatram da imperativ uvijek postoji, unatoč svemu. Meni je kao treneru dobro imati određeni pritisak. Opet, suočavamo se s objektivnim problemima zbog ozljeda, neiskustva i nedovoljnog broja igrača. To će se osjetiti dok krenu kartoni i ozljede – rekao je Čiković ususret utakmici za službene klupske stranice, potvrdivši kako je cilj u trećeligaškoj konkurenciji plasirati se u sredinu ljestvice, s tendencijom k Ligi za prvaka.

Ishod današnje utakmice pokazuje kako su dobro krenuli. Naime, Koprivnica je rezultatom 5-2 pobijedila Papuk. Poveli su Koprivničanci preko Radotovića u 15. minuti, da bi gosti sedam minuta kasnije izjednačili preko Špoljarića. U 42. minuti Lovkovića je u kaznenom prostoru srušio suparnički igrač, zaradio drugi žuti karton i domaćinu omogućio kazneni udarac. Isti je realizirao ponovno Radotović. Novi pogodak viđen je u 53. minuti kada je glavom zabio Sabol. Gosti su smanjili u 63., a zabio je Podboj. Rezultat nije dugo bio neizvjestan jer je minutu kasnije Lovković zabio za dvostruko veću prednost. Dobar dan zaključio je novim pogotkom za 5-2 u 81. minuti.