19 C

Rekordna pobjeda Podravke Vegete nad zadnjeplasiranim Virovitičankama
R

100227-tvin-mRazlika u kvaliteti, iskustvu i, osobito, godinama, prevagnula je u susretu 18. kola Dukat 1. hrvatske rukometne lige za žene: Podravka Vegeta – TVIN Trgocentar 58:11 (30:3). Matematika je bila zanimljiva, igra istih brojaka bila je uočljiva: u 15. minuti bilo je 15:0, u 30. minuti 30:3.

U 14. minuti prvi puta nakon operacije i oporavka zaigrala je Marijana Tarle, u 17. minuti zabila je svoj prvi gol za 18:0 u 19. minuti drugi za 20:0. A za igru brojaka još jedna slučajnost: u 22. minuti bilo je 22:0. Pljeskom je popraćen prvi gol Virovitičanki u 23. minuti, kada je Obžetić postavila 23:1.

Susret prvih i posljednjih na tablici protekao je tako u apsolutnoj dominaciji Podravke Vegete, jer se kadetkinje Gorana Mrđena nisu mogle suprostaviti hrvatskoj reprezentaciji u malom. U TVIN Trgocentru samo su dvije igračice starije, ostale su 1994. godište. No, ne treba zaboraviti da su se u Virovitici školovale, ili su iz Virovitice potekle, sadašnje članice prve ekipe Podravke Vegete Kožnjak, Pongrac, Šerić, Tarle i Tatari, uz neke druge.

U odsutnosti Zdravka Zovka trener Podravke Vegete bio je Mato Matijević, i mora mu se priznati da je minutažu određivao vrlo logično. Premsa jačini suparnika odredio je malu minutažu za igračice standardne sedmorke, a veliku ostale. Najbolje je svoje vrijeme iskoristili Marta Žderić na golu, koja je u 60 minuta obranila 28 lopti od 39 upućenih na vrata. Jelčić, kao i Pasičnik, nije ni ulazila u igru.

Kod Tvina bilo je puno grešaka, pa su Podravkine igračice ”krale” lopte, a kod domaćih bilo je malo grešaka. Uz Žderić izdvojit ćemo dvije igračice: Zebić je u kratko vrijeme zabila šest golova i igrala vrlo dobro, a Kožnjak, koja je pretrpjela dosta kritika u dijelu sezone, igrala je staloženo, bila i realizator i organizator, bez i jedne primjedbe. No, ne samo Kožnjak, čini se da su sve igračice na ovu, iako nevažnu utakmicu, reagirale jako dobro. Ovaj pristup utakmici i onaj u Puli, bili su nebo i zemlja. To je valjda sada svima jasno: i najslabiji suparnik zaslužuje da ga se shvati ozbiljno.

Rezultati 18. kola: Lokomotiva – Izgradnja Zaprešić 35:21, Zamet – Natura Agro 43:29. Umag – Trogir 35:29.

Parovi 19. kola 6. ožujka: Lokomotiva – Arena, Izgradnja Zaprešić – Osijek CO, Koka – Zamet, Natura Agro – Umag, Trogir – Sesvete Agroproteinka, TVIN Trgocentar – Trešnjevka, Podravka Vegeta slobodna.

PODRAVKA VEGETA – TVIN TRGOCENTAR 58:11 (30:3)

KOPRIVNICA – Sportska dvorana gimnazije Frana Galovića. Gledatelja: 90. Suci: Marina Blažević (Zaprešić) i Maja Vajdić (Koprivnica). Nadzornik: Miljenko Komerički (Kutina).

PODRAVKA VEGETA: Žderić (28+0), Jelčić (-): Čović 4, Vukojević 8, Kožnjak 9, Pongrac 9, Petković 1, Zebić 6, Gaće 2, Poljak 7(3), Šerić 3, Pasičnik, Tarle 4, Tatari 3, Penezić 2(1). TRENER: Mato Matijević.

TVIN TRGOCENTAR: Majkovčan (1+-), Matanči (5+1); Obžetić 3, Rončević, Đurinić, Krušelj 1, Galetić, Šutalo, Ivančević, Bartolić, Kuzman 2, Miočinović, Mikulić 5(1), Sabo. TRENER: Goran Mrđen.

SEDMERCI: Podravka Vegeta 5(4), TVIN Trgocentar 6(4).

ISKLJUČENJA: Podravka Vegeta 2 minute (Poljak), TVIN Trgocentar 2 (Kuzman).

IGRAČICA UTAKMICE: Marta Žderić (Podravka Vegeta).

ČETVRTA HNL SJEVER

Cvetkovčani izraziti favoriti protiv Kloštrana, i Ferdinandovčani se nadaju „lakim” bodovima protiv Legrađana

Sve utakmice 17. kola Četvrte hrvatske lige Sjever zbog uskrsnih blagdana igraju se sutra, u subotu u 15.30 sati. U...