18.7 C

Remi Tehničara i Sloge // Kumek i Tkalec pocrvenili, Ivančani ludi na suca, umalo tučnjava navijača
R

Tehničar je u vodstvo došao u 52. minuti iz jedanaesterca kojeg je sigurno realizirao Balaško. Iako je kazneni udarac bio ‘čist kao suza’, gostujući igrači stvorili su velik pritisak na suca Halačeka. Neopravdano. Gosti su s igračem manje izjednačili preko Dragosavljevića u 81. minuti, koji je neobranjivo izveo slobodnjak.

Derbi u pravom smislu te riječi odigran je danas u Subotici Podravskoj. Iako je završilo miroljubivih 1:1, utakmica Prve županijske nogometne lige između domaćeg Tehničara i njihova velikog rivala iz Koprivničkog Ivanca, Sloge, bila je sve samo ne miroljubiva, pogotovu u drugom poluvremenu.

Ivančani su ošto prosvjedovali zbog jedanaesterca // Zvonimir MarkačCvetkovčani su u vodstvo došli u 52. minuti iz jedanaesterca kojeg je sigurno realizirao Balaško. Iako je kazneni udarac bio “čist kao suza”, gostujući igrači stvorili su velik pritisak na suca Halačeka. Okružili su ga, bilo je tu raznih ružnih riječi, ali Halaček nije odustajao. S pravom, iako Ivančani tvrde da je sudac najprije rukom pokazao na prekršaj na rubu šesnaesterca.

Jedanaesterac je skrivio Kumek srušivši Aralicu. Mladi Zagrepčanin u redovima Cvetkovčana bio je za stotinku sekunde brži. Za taj start Kumek je dobio žuti karton, što je bio znak da mora u svlačionicu jer je prvi put požutio u 34. minuti radi udaranja lopte u prekidu.

Tenzije su se nastavile, prigovora je bilo na sve strane. Očekivalo se da će Tehničar s igračem više razvaliti goste, ali to se nije dogodilo. Među ostalim, Balaško je imao mat poziciju, išao je jedan na jedan s vratarom Sloge, ali odlučio se na lob, što je Bodo pročitao.

Derbi je opravdao svoj naziv // Zvonimir MarkačKako to u nogometu uvijek biva, tko ne zabije, dobije. To se dogodilo u 81. minuti. Dragosavljević je s 20-ak metara maestralno izveo slobodni udarac, Jakovljević je loptu samo pogledom ispratio. Dojam je da mladi vratar Cvetkovčana nije baš najbolje postavio živi zid.

Novi crveni karton, i to ponovno za goste, dogodio se samo dvije minute kasnije. Isključen je Tkalec nakon “koškanja” s Balaškom. U zapisniku s utakmice stoji da je Tkalec udario protivničkog igrača rukama po leđima. Sudac Halaček pritom nije kaznio i Balaška koji je pokazao namjeru da udari loptom igrača Sloge, a Tkalec tvrdi da ga je prije svega toga Balaško udarao i povlačio u duelu. Pitanje je što bi bilo da je Tkalec već ranije isključen ili barem opomenut jer je vrijeđao pomoćnog suca zbog, po njegovu mišljenju, nedosuđenog zaleđa.

Utakmica je bila napeta do zadnje minute // Zvonimir MarkačDo kraja utakmice Tehničar je imao jalove pokušaje, a najbolji, udarac iz daljine Andrića, vratar Bodo krajnjim je naporom izbacio u korner i tako zaslužio epitet igrača utakmice.

Dodajmo da je tijekom utakmice bilo još nekoliko prilika na obje strane. Sloga je možda bolja bila u prvom poluvremenu, a u drugom gotovo da i nije bilo prave igre.

Nakon utakmice gostujući navijači uvredama su ispratili sudačku trojku u svlačionice, a jedan od njih je pogrdnim riječima bez ikakva povoda “počastio” i alfu i omegu Tehničara Josipa Mađarića. Umalo je došlo i do tučnjave navijača, ali razum je, na sreću, presudio.

Utakmica je jučer odgođena zbog natopljena terena i jake kiše i dobro da jest jer je danas privukla 200-tinjak gledatelja. Zbog njih se nogomet i igra i zato je to bila dobra odluka nadležnih.

Gostujući igrač Karlo Pjetri i igrač/trener Damir Bebek // Zvonimir Markač– Bio je to derbi pun tenzija. Utakmica se zakuhala nakon prvog isključenja. Smatram da je drugi izravni crveni karton zbog nekakvog ‘koškanja’, kakvog je bilo puno u utakmici, prestrogo dodijeljen našem igraču. S dva igrača manje više nismo mogli tražiti pobjedu. Bod je najmanje što smo zaslužili u ovoj utakmici. Imali smo sigurno više šansi od njih – rekao je igrač i trener Ivančana Damir Bebek, koji se nije mogao odlučiti za svog igrača utakmice.

– Cijela momčad odigrala je odlično, trkački i taktički, zadovoljan sam u svakom pogledu. Imamo još dva kola do kraja i pokušat ćemo izvući maksimum – dodao je Bebek.

Za razliku od njega, domaći strateg nije bio zadovoljan prikazanom igrom svoje momčadi.

Trener Tehničara Roman Sović // Zvonimir Markač– Igrači se ne mogu tako nezrelo ponašati na terenu. Jednu praktički sigurno dobivenu utakmicu, koju samo treba privesti kraju, neki igrači pojedinačnim i egoističnim ispadima cijeloj momčadi oduzeli su tri boda. Tijekom cijele utakmice bili smo bolji, više smo napadali i kombinirali, puno više situacija za gol stvorili. Protivnik je isto bio opasan u pojedinim trenucima igre, hrabro su se borili s igračem manje, na kraju i s dva manje. Kad se sve zbroji zasluženo smo ne pobijedili – istaknuo je trener Roman Sović, čija je momčad prije samo četiri dana izborila finale Kupa velikom pobjedom protiv međužupanijskog ligaša Podravca iz Virja.

Nakon odigranog 24. kola, Sloga je ostala na drugom mjestu s 47 bodova, tri više od trećeplasiranog Tehničara. Borac iz Imbriovca, koji uoči današnjeg gostovanja kod četvrtoplasirane Drave u Novigradu Podravskom ima dva boda prednosti pred pratnjom, sve je bliže naslovu.

PRVA ŽNL, 24. KOLO:

TEHNIČAR 1974 CVETKOVEC – SLOGA KOPRIVNIČKI IVANEC 1:1 (0:0)

SUBOTICA PODRAVSKA – Igralište NK Sabarije. Gledatelja oko 200. Sudac: Davorin Halaček. Pomoćnici: Tihomir Rumek i Marko Stovrag. Delegat: Mladen Martinčić.

TEHNIČAR 1974: Jakovljević, Aralica, Radiček, Šomoci (od 69. Jakupić), Stančir, Balaško, Bartolović, Firbas (od 84. Sertić), Jadanić, Labaš (od 59. Andrić), Mar. Markušić. Trener: Roman Sović

SLOGA: Bodo, Čevis, Dragosavljević, Tkalec, Pjetri, Bebek (od 76. Kovaček), Posavec, Milek, Lončar, Njegač (od 88. Krstanović), Kumek. Trener: Damir Bebek.

STRIJELCI: 1:0 Balaško (’52, 11 m), 1:1 Dragosavljević (’81)

ŽUTI KARTONI: ’35 Stančir, ’61 Andrić (obojica preoštar start); ’31 Milek (prigovor sucu), ’34 Kumek (udaranje lopte u prekidu), ’75 Dragosavljević (prigovor sucu).

CRVENI KARTONI: ’51 Kumek (drugi žuti, preoštar start), ’83 Tkalec (udaranje protivničkog igrača).

IGRAČ UTAKMICE: Kristijan Bodo (Sloga Koprivnički Ivanec)