5.4 C
Subota, 20. travnja 2024.
skupa pobjeda tomislava

REPOVI NAKON DERBIJA Žuljić i Jug složni: Glavni sudac uništio je utakmicu, nije držao kriterij, a i dao je znak za igru dok su Kunovčani slavili na gostujućoj polovici
R

Da suđenjem nije bio zadovljan i da ono nije bilo na razini službeno je u zapisnik utakmice upisao i delegat Zlatko Šimčić, poznati prvoligaški sudac koji ima strašno puno utakmica u nogama.

Derbi kola pretvorio se u debakl kola, sudeći po svim stvarima koje su okruživale utakmicu Tomislava iz Drnja i Bratstva iz Kunovca. Susret je završio domaćom pobjedom 3-2, ključni pogodak zabio je Peroković u 85. minuti i tako skinuo Bratstvo s prvog mjesta lige. Glavni sudac bio je Mario Vecko.

No krenimo redom. Bila je sedamnaesta minuta kada je Manojlović doveo domaćine u vodstvo. Nekoliko minuta kasnije prvi crveni karton na utakmici, a dobio ga je igrač gostiju Vidaković. Nije to smetalo Kunovčanima koji su samo četiri minute kasnije izjednačili preko Jurčića. Igrala se druga minuta sudačke nadoknade kada je glavni sudac Vecko drugi žuti karton pokazao Slijepčeviću, iako on nije napravio prekršaj, već je to bio Hajdić, kažu iz gostujućeg tabora. Kunovčani su tako na odmor otišli s dva igrača manje.

Osim dva crvena, Vecko je podijelio i sedam žutih kartona u prvom dijelu. No, to nije bilo sve. Kako stoji u zapisniku, ”sudac utakmice bez opravdanog razloga produžio je prvo poluvrijeme utakmice 6 minuta”.

Drugi dio počeo je crvenim kartonom domaćina. Igrač Tomislava Bukovac u svojem je šesnaestercu udario protivničkog igrača, što Vecko kažnjava direktnim crvenim kartonom, no ne i penalom, već loptu dodijeljuje domaćem Tomislavu (???) čijeg je igrača isključio. Situaciju je izdvojio i delegat kao sumnjivu.

Crveni za goste // Foto: Ivan Balija

U 57. minuti ”zbog nesportskog ponašanja i vrijeđanja” udaljen je domaći trener Mario Žuljić, a samo minutu kasnije Borivoj Kovač zabija za 2-1. No, Hajdić iz penala u 77. minuti opet vraća svoju momčad od devet igrača u egal. I taj penal delegat je izdvojio kao sumnjivu situaciju. U 80. minuti isključen je i trener gostujuće ekipe Željko Jug zbog ”zbog negodovanja i ulaska u teren za igru”, stoji u službenom zapisniku.

Što se rezultata tiče, stvari je zaključio Peroković svojim 13. golom sezone i zabio za 3-2 i veselje domaće ekipe.

EPILOG SUSRETA

• 11 žutih kartona
  • 3 crvena kartona
  • 2 isključena trenera
  • 5 pogodaka

Za komentar susreta kontaktirali smo Željka Juga, isključenog trenera Bratstva i Marija Žuljića, isključenog trenera domaćeg Tomislava.

– Jako sam razočaran, i s dva igrača manje bili smo bolji. Vratili smo se i s jednim i s dva igrača manje. Ja sam isključen jer sam išao miriti igrače u teren kako se ne bi dogodio još koji incident. Zabili smo za 2-2 iz penala, a dok su moji igrači slavili na protivničkoj polovici, Vecko je dao znak da Tomislav može krenuti s centra – u trenutku dok mi slavimo izjednačujući pogodak na njihovoj polovici! Glavni sudac Bačiju pet puta nije dao drugi žuti, a ovaj provocira i unosi se mojim igračima u lice čekajući da ga udare. Prvi crveni karton bio je opravdan, ali drugi nije, jer Slijepčević uopće nije napravio prekršaj, bio je to Hajdić. Kod rezultata 2-2 nije nam dosuđen jedanaesterac, ma strašno. Da smo bili kompletni slavili bi u ovom derbiju – rekao je Jug vidno razočaran.

S općim dojmom katastrofalnog suđenja gostujućeg trenera složio se i domaći trener Žuljić.

– Ono što je trebao biti derbi, na kraju je bilo sve osim toga. Glavni sudac potpuno je uništio utakmicu, uništio je trud, zalaganje i treninge dečkima koji su se spremali za utakmicu. Neki dečki zarađuju po utakmici, sad im je to uništio. Nije držao kriterij tijekom cijele utakmice, bilo je puno groznih situacija, a hvala Bogu da je tu bio Zlatko Šimčić, jer da njega nije bilo ne znam tko bi održao kakvu takvu kontrolu utakmice. Silni kartoni koštali su nas suspenzije čak sedam igrača u idućem susretu, ne znam što ćemo – kazao je Mario Žuljić.

Ljudi koji su bili na utakmici govore kako je suđenje Vecka stalno izazivalo podsmijeh, jer 200 od 300 ljudi smijalo se na gotovo svaku njegovu odluku. Poluvrijeme je završio s više minuta zakašnjenja na više nego očitu sugestiju delegata koji je ušao u teren i opomenuo glavnog suca Vecka jer je ovaj zaboravio pogledati na sat.

Da suđenjem nije bio zadovljan i da ono nije bilo na razini službeno je u zapisnik utakmice upisao i delegat Zlatko Šimčić, nekadašnji prvoligaški sudac koji ima strašno puno utakmica u nogama. Prenosimo službenu izjavu iz zapisnika utakmice.

Zlatko Šimčić // Foto: sportcom.hr

– Organizacija utakmice prema Propozicijaa natjecanja. Na sastanku prije utakmice prisutne sve službene osobe. Redarska služba nije bila na visini zadatka i loše je obavila zadatak s obzirom da su na poluvremenu i na završetku utakmice u teren uza igru ušle osobe koje nisu bile u zapisniku. Također je u nekoliko navrata u teren za igru ušlo nekoliko stranih osoba, kao u 64. minuti. Utakmica čvrsta borbena i na momente nervozna, a u određenim trenucima izvan kontrole glavnog suca. Zgodici postignuti regularno. Kazneni udarac dosuđen opravdano. Sudac utakmice bez opravdanog razloga produžio prvo poluvrijeme utakmice 6 minuta. Sporne situacije u 51. i 77. minuti utakmice. Suđenje glavnog suca nije bilo na razini, dok su pomoćni suci svoj posao odradili uglavnom dobro – stoji u službenom izvješću delegata.

U idućem kolu drnjanski Tomislav gostuje u Miklinovcu, dok Bratstvo dočekuje molvarsku Mladost. Jedni isključeni, drugi suspendirani, treći ozlijeđeni. Tko će uopće zaigrati?