7.9 C

Rijeka zaustavila Slavenov pobjednički niz
R

Slaven Belupo nije u nedjelju uspio prestići Dinamo na prvom mjestu prvenstvene ljestvice, Rijeka je u Koprivnici pobijedila s 3:1 i tako zaustavila pobjednički niz koprivničke momčadi koji je trajao četiri utakmice.

Farmaceuti kod kuće nisu izgubili službenu utakmicu još od veljače ove godine, kad je u Koprivnici slavila Cibalia.

Tri laka pogotka postigla je Rijeka na teškom gostovanju u Koprivnici. Pogreške Slavenovih igrača doprinijele su golovima gostiju u prvom dijelu, u kojem su domaći bili bezopasni.

Slavenovi navijači navikli su svoje ljubimce gledati u puno boljim izdanjima, no manjak ofenzivno orijentiranih igrača utjecao je  na blijedu predstavu u prvih 45 minuta.

– Čestitam Rijeci na pobjedi koja je zaslužena, a mi smo si sami krivi za poraz. U prvom poluvremenu nekoliko igrača nije bilo u utakmici, u drugom smo napravili nekoliko rošada i uspjeli postići pogodak, ali ostale prilike nismo iskoristili. Bilo je i par čudnih sudačkih odluka, ali ne želim se na to izvlačiti, zbog svojih pogrešaka smo izgubili utakmicu – rekao je trener Slavena Belupa Roy Ferenčina.

Riječka momčad povela je u 16. minuti, kad je ubačaj Čavala iskoristio Cesarec i iz blizine pokraj uspavane Slavenove obrane pogodio za 0:1.

Vugrinec je mogao izjednačiti u 21. minuti, ali je glavom promašio okvir gola nakon centaršuta Marasa. Do kraja prvog poluvremena Slaven je jalovo napadao, a Rijeka se dobro branila.

Niko Datković i Dejan GlavicaPred sam kraj prvog poluvremena gosti su postigli i drugi pogodak. Još jednu dekoncentraciju u redovima domaćih iskoristili su bivši Slavenovi igrači Brezovec (asistent) i Benko (strijelac).

Ferenčina je u nastavak ušao s ofenzivnijom postavom, i već nakon pet minuta Davor Vugrinec smanjio je na 2:1. Svoj 132. HNL-pogodak Vugrinec je postigao iz slobodnog udarca s lijeve strane, nakon što je prekršaj izborio Glavica.

Do kraja utakmice Slaven je nastojao doći do izjednačenja, ali Čanađija, Šaban i dva puta Vugrinec ne koriste izgledne prilike. Na drugoj strani je Rodić obranio nezgodan udarac Benka.

Treba naglasiti da su domaći igrači i publika u nekoliko navrata burno reagirali na odluke suca Zebeca.

U posljednjoj minuti sudačke nadoknade riječki pričuvni igrač Močinić izbio je sam pred vratara Rodića i postavio konačnih 1:3.

Iako su poraženi na svom travnjaku, igrači Slavena su pljeskom ispraćeni u svlačionicu. Loše prvo poluvrijeme nisu uspjeli nadoknaditi u nastavku i Rijeka je zasluženo slavila.

– Bili smo bolji i zasluženo smo pobijedili jakog suparnika kojem čestitam na dosadašnjim dobrim rezultatima. Prvo poluvrijeme bilo je najbolje do sad, a u drugom smo uspjeli izdržati Slavenov pritisak – rekao je Scoria, koji je odgovorio i na pitanje o „bosanskom grbu“ upućenom prema koprivničkoj tribini na kraju utakmice.

– Nije to bilo namijenjeno cijeloj tribini, nego pojedincima koji su vrijeđali moju familiju i mene na nacionalnoj osnovi. Njima sam to pokazao i njima sam rekao nešto, kao što su i oni meni rekli – objasnio je Scoria, koji je godinu i pol vodio Slaven u 2006. i 2007. godini te je s koprivničkim klubom ušao u finale Kupa i izborio prvi izlazak u Kup UEFA.

MAXTV PRVA LIGA, 8. KOLO

SLAVEN BELUPO – RIJEKA 1:3 (1:2)

Igor Bubnjić i Danijel Cesarec // Foto: Ivan BrkićKOPRIVNICA – Gradski stadion. Gledatelja 2200. Sudac: Zebec (Varaždin).

SLAVEN BELUPO (3-5-2): Rodić – Kokalović, Grgić, Bubnjić – Barić, Batarelo, Čanađija, Gregurina, Maras – Glavica, Vugrinec. TRENER: Roy Ferenčina.

RIJEKA (3-5-2): Lisjak – Datković, Knežević, Neretljak – Čulina, Brezovec, Kreilach, Weitzer, Čaval – Cesarec, Benko. TRENER: Elvis Scoria.

STRIJELCI: 0:1 Cesarec (16), 0:2 Benko (45), 1:2 Vugrinec (50), 1:3 Močinić (90).

ŽUTI KARTONI: Maras (58), Čulina (77), Benko (77), Čanađija (80), Brezovec (82), Cesarec (88), Lisjak (90).

IGRAČ UTAKMICE: Leon Benko (Rijeka).

OSTALI REZULTATI 8. KOLA: Dinamo – Osijek 0:0, Inter – Hajduk 1:1, Cibalia – Lokomotiva 3:2, Istra 1961 – Zagreb 0:0, Split – Zadar 3:1.