R

BK Rotor na ADRIA BIKE MARATONU PLITVICE 2017.

U nedjelju, 18. lipnja, u Korenici kraj Plitvičkih jezera održan je brdsko-biciklistički ADRIA BIKE MARATON PLITVICE 2017. na kojem su nastupili i vozači BK Rotor: Kristina Lukačević, Antonio Vidović, Siniša Herman, Vladimir Vresk i Goran Grotić.

Prvi je to od tri iz ADRIA BIKE SERIES mtb maratona koji se zajedno boduju te uz slijedeći u Fužinama 27.8. i posljednji na Krku 14.10. čini cjelinu u kojoj se vozači bore za vrlo bogate nagrade.
Ta činjenica privukla je veliki broj natjecatelja, njih oko tisuću, što od onih s licencama do rekreativaca, budući da je na maratonu nastup bio omogućen svima te se već tradicionalno moglo u samoj utrci birati dužina staze koju ćete završiti ovisno o vašim afinitetima i fizičkoj spremi.
Natjecatelji su svi zajedno startali i na samoj stazi mogli završiti jednu od triju ponuđenih dužina: EASY-30 km, CLASSIC-50 km ili EPIC-70 km što je bio i jedini kriterij bodovanja budući da su kategorije unaprijed određene prema dobnim skupinama.

Na stazi dužine 70 kilometara, u kategoriji M39, Antonio Vidović odvozio je dobru utrku i završio na 27. mjestu u konkurenciji najjačih vozača iz cijele regije.

Na stazi od 50km, Kristina Lukačević, u ženskoj konkurenciji opet je odvozila odličnu utrku i zauzela 7. mjesto u vrlo jakoj konkurenciji budući da su sve žene u samo jednoj kategoriji zbog brojnosti.

Na istoj stazi, u kategoriji Master, Siniša Herman zauzeo je odlično peto mjesto, dok je Goran Grotić, u kategoriji M39, stigao kao 42. od 168 natjecatelja u kategoriji.

Na stazi do 30 kilometara, u kategoriji Master, nastupio je Vladimir Vresk i zauzeo 33. mjesto od 72. natjecatelja.

Lovro Krapinec osvojio 3. mjesto na cestovnom kriteriju u Sisku

U nedjelju, 18. lipnja, u Sisku je održana biciklistička kriterij – cestovna utrka VN Siska 2017., u organizaciji BK Roda, koja se bodovala za Kup HR, a na kojoj je nastupio i junior BK Rotor Lovro Krapinec.

U kategoriji juniori vozilo se 25 krugova po kilometar, tako da je dinamičnost i eksplozivnost dolazila do izražaja skoro u svakom krugu.
Lovro je odlično pratio ritam u grupi vozača i odličnim nastupom izborio postolje – 3. mjesto.

Nakon utrke za Kup HR, organizator se pobrinuo da još malo doda na atraktivnosti cestovnom biciklizmu na ovakvim događajima te ja za sve zainteresirane organizirao i CESTOVNI ELIMINATOR, utrku čiji sam naziv govori da svi kreću zajedno u krug te posljedni vozač u započetom novom krugu ispada.
Tako se u jednoj utrci eliminacijom zadnjeg smanjuje broj vozača na stazi dok ne ostanu posljednja dvojica koja odlučuju o pobjedniku u posljednjom krugu.
I tu je LOVRO odlično držao tempo i izdržao 8 krugova u fizički jačoj konkurenciji seniora i tako još jednom pokazao da njegovo vrijeme dolazi.

[FOTO/VIDEO] KONCERT ZA PAMĆENJE Jole napunio dvorište Starog grada, Đurđevčani pjevali sve hitove

"Nosi mi se bijela boja", "Tijelo ko remek djelo" samo su neki od hitova popularnog Joleta koji su se...