10.2 C
završnica u umagu

Rukometašice Podravke opet slomile Koku za finale, u subotu brane naslov osvajačica kupa protiv Lokomotive
R

Rukometašice Podravke danas su igrale susret polufinala državnog rukometnog kupa. Tamo su snage odmjerile protiv nedavnih protivnica, igračica varaždinske Koke. Kao i prošle godine, sama završnica kupa gdje sudjeluju četiri najbolje ekipe igra se u Umagu. Prvi polufinalni par činile su Lokomotiva i Trešnjevka, a drugoplasirana momčad lige uvjerljivo je slavila protiv Trešnjevke s 29-17 i tako se plasirala u polufinale.

Podravka je u prošlom prvenstvenom kolu kod kuće dobila baš Koku rezultatom 34-24.

Petika je susret započela u sastavu Kapitanović, Karlovčan, Ihnjeva, Vidak, Krsnik, Debelić i Turk. Već u desetoj minuti imale su Koprivničanke tri pogotka prednosti i sve je slutilo da se ovaj susret neće puno razlikovati od prvenstvenog. Poluvrijeme je završeno rezultatom 13-10, Debelić je potvrdila tri pogotka prednosti u posljednjoj sekundi.

U drugom poluvremenu Koprivničanke su dodale gas i već do 37. minute imale su šest pogodaka prednosti. Prednost od šest do 45. minute istopila se na prvotnih tri, a do 49. minute Podravka je vodila samo jednim pogotkom razlike. Posljednjih deset minuta igralo se gol za gol, s time da je Koka cijelo vrijeme lovila gol zaostatka pokušavajući poravnati rezultat.

Loše odlučujuće minute Koke Podravkašice su iskoristile kako bi se vratile na sigurniju prednost od nekoliko golova. Susret je završio rezultatom 30-23. Najbolje su bile Dežić s 8 i Debelić sa 6 pogodaka.

Finale protiv starih znankinja iz Lokomotive na rasporedu je u subotu, također u Umagu