Nošene glasnim navijanjem domaće publike, rukometašice Podravke Vegete slavile su protiv francuskog Issy Parisa, no razlika je ipak bila nedovoljna za prolaz u četvrfinale Kupa pobjednica kupova. Koprivničanke su održavale prednost gotovo tijekom cijelog susreta, a konačni rezultat iznosio je 20:17. Jedan pogodak nedostajao je za ukupno slavlje.

Podravka Vegeta nastup u natjecanju Kupa pobjednica kupova izborila je četvrtim mjestom u skupini Lige prvakinja, a u prvom dvoboju osmine finala francuski Issy Paris na domaćem je terenu slavio rezultatom 24:20. Za prolaz Podravkinim je igračicama bila potrebna pobjeda od pet ili više pogodaka prednosti, ili pobjeda od četiri razlike, uz manje od dvadeset postignutih pogodaka Parižanki.

Odličnom igrom na obje strane terena otvorile su koprivničke rukometašice susret te vrlo brzo stigle do osjetnije prednosti. Do uvodnih 4:0 predvodila ih je s četiri obrane Kapitanović.

Nakon prvog pogotka Francuskinja, tek u 11. minuti utakmice, situacija se na terenu mijenja. Pariške igračice djeluju organiziranije, čvrstom obranom ne dopuštaju Podravkašicama prolaz do vratiju, a u 26. minuti dolaze i do vodstva od 8:7. Nekoliko novih obrana Kapitanović u samoj završnici prvog poluvremena vraćaju prednost na domaću stranu te se na odmor odlazi rezultatom 10:9.

RK Podravka - Issy // Foto: Mario Kos

Podravka Vegeta susret je nastavila bez ozlijeđene Dore Krsnik, a smanjenu minutažu od početka utakmice imala je i kapetanica Dragica Džono.

Drugo poluvrijeme proteklo je u znaku gostujuće vratarke Attingre koja nije dopuštala domaćim igračicama odvajanje na ozbiljniju prednost, no u posljednjih pet minuta utakmice Podravkašice su stigle nadomak prolasku u daljnju fazu natjecanja. Unatoč prednosti od tri pogotka i napadu za pobjedu, Koprivničanke su ipak ostale kratke te nakon Lige prvakinja ispale iz još jednog europskog natjecanja.

– Nažalost, jedan pogodak, povijest se ponavlja. Mislim da smo jako dobro otvorile utakmicu. Obrana je bila odlična, nismo im dale da igraju. Šteta što su nas u nastavku uhvatile i nismo držale onu prednost od početka. Ostaje gorčina, no mislim da smo pokazale publici da vrijedimo i da se isplati dolaziti gledati naše utakmice. Borbenošću smo pokazale da ginemo na terenu – rekla je Selena Milošević koja je utakmicu završila s pet pogodaka.