Slabo izdanje Koprivničanki, ali visoka pobjeda u Zagrebu

080919-rkpodravka2U 3. kolu Regionalne lige rukometašice Podravke Vegete bile su gošće zagrebačke Lokomotive. Rezultat 23:35 (11:15), pobjeda Koprivničanki, ali u jednoj od najslabijih predstava ove sezone. Ipak, velika je snaga u Podravke i kad se ne igra punim srcem, pa pobjeda nije dolazila u pitanje, ali je u pitanje moglo doći štošta drugo.

Naime, sve do 15. minute Lokomotiva je vodila s golom razlike ili je bilo neriješeno. Tada su Koprivničanke prvi puta povele sa 5:6., a prvi puta na dva razlike povećale su u 22. minuti (6:8), a malo veća (4) razlika bila je kada je za 6:10 Pasičnik zabila gol lijevom rukom.

No, bilo je jako puno promašaja na obje strane. Kad kažemo promašaja, onda mislimo na ”čiste” udarce pokraj gola i puno pogođenih drvenih okvira gola. Tatari je bila previše individualna, Penezić rezrevirana, Franić je bila u nekom svom filmu, svega dva poštena udarca iz vana, jedna sedmerac u stativu, drugi pokraj gola, umjesto skoka i pucanja nabijanje na obranu. No, pri tome ne umanjujemo doprinos golmanica na obje strane, Zeljko na golu Lokomotive (11 obrana) i Jelčić (12 obrana u 1. poluvremenu, kasnije Žderić 7).

Poluvrijeme od 11:15 još je nekako rezultatski davalo nade i mladim lokosicama, čak su u 2. poluvremenu opet bile blizu egalu (13:15), zbog grešaka nekoncetrirane Šerić. Onda je nešto proradilo kod igračica. Vjerojatno su se sjetile da je ovo međunarodno natjecanje, da je dosta ljudi došlo vidjeti tu novu Podravku i njenu igru, pa se pružile nešto malo kvalitete: u 36. minuti bilo je 15:20, da bi nakon ponovno gola Pasičnik lijevom rukom i 15:21 krenula serija do 19:28, pa u 55. minuti prvi puta očekivanih 10 razlike (21:31) i na kraju 23:35. No, i u dijelovima dobre igre bilo je nevjerojatnih promašaja (dva zicera u nekoliko sekundi Gaće), pa je sve u svemu ocjena da to nije igra za Europu.

Za Podravku Vegetu nisu igrale ozlijeđene Bulath i Ungureanu, Palčić nije ulazila u igru. Koprivničanke su u Zagrebu od četvrtka, tamo su i trenirale, a u subotu (20. rujna) u 18 sati igraju utakmicu 4. kola Regionalne lige u dvorani Doma sportova II, gdje su domaćinke ljubljanskom Krim Mercatoru. U nedjelju u isto vrijeme i na istom mjestu igraju prvenstvenu utakmicu 3. kola 1. HRL s Lokomotivom.

3. KOLO REGIONALNE LIGE

LOKOMOTIVA – PODRAVKA VEGETA 23:35 (11:15)

ZAGREB – Dvorana Doma sportova II. Gledatelja: 250. Suci: Damir Sarajlić i Gordan Vukušić (Hrvatska). Delegat WRHL: Ivica Imre (Hrvatska).

LOKOMOTIVA: Petković (-), Zeljko (11+0); Kosanović, Čop-Andesilić, Peraica, Nikšić 4, Havić, Vrkljan 1, Komljenović 1, Knježević 6, Bošnjak 1, Maruščec 1, Džeko 2, Kožarić 1(1), Milić 1. Trener: Zoran Mlinarić.

PODRAVKA VEGETA: Žderić (7+0), Jelčić (12+ -); Kožnjak 2, Đokić 3, Palčić, Todorovska 4, Lovrak 1, Zebić 3, Gaće 4, Franić 3(1), Šerić, Pasičnik 8(2), Tatari 4, Penezić 3(1). Trener: Zdravko Zovko.

SEDMERCI: Lokomotiva 2(2), Podravka Vegeta 6(4).

ISKLJUČENJA: Lokomotiva 2 min. (Maruščec), Podravka Vegeta 2 min. (Pasičnik).

IGRAČICA UTAKMICE: Svitlana Pasičnik (Podravka Vegeta).

Na slici: Miranda Tatari, Tanja Komljenović i Andrea Penezić

ŽUPANIJSKE LIGE

Uzdrmani Đelekovčani u derbiju dočekuju prvoplasirane Picoke, Novovirovci se nadaju novoj pobjedi protiv Vojakovčana

Uskrsni vikend donosi i nova uzbuđenja na nogometnim travnjacima diljem županije, a derbi 16. kola Prve županijske lige igra...