4.9 C
Utorak, 16. travnja 2024.

Slaven Belupo bez gola i bez bodova u Splitu
S

Slaven Belupo više nije ”sto posto”: u 4. kolu 1. HNL izgubio je u Splitu od Splita 3:0 (1:0). Igra Koprivničanaca bila je neprepoznatljiva. Na tablici su ispred Hajduk, Rijeka i Zagreb sa 10 bodova, Slaven Belupo je četvrti sa 9 bodova. U idućem kolu u nedjelju igra s Dinamom u Koprivnici.

Split i Slaven Belupo odigrali su prvu prvoligašku utakmicu i time otvorili međusobnu statistiku. Igralo se po vrućem i sparnom vremenu, a nogomet nije bio dobre kvalitete. No, igralo se za bodove, ne za ocjenu ljepote. Split bolji, u drugom poluvremenu vrlo agresivan, i zasluženo je pobijedio.

Prvo uzbuđenje bilo je u 26. minuti kada je Bučan pokušao odglumiti jedanaesterac, ali je njegov pad sudac Ljubičić nagradio žutim kartonom, jedinim na fer i korektnoj utakmici. Momčadi su pazile da ne naprave neki kiks u obrani koji bi mogao rezultirati pogotkom, pa do 29. minute i nije bilo opasnosti za golmane.

Tada su Bučan, Obilinović i Vidić u 29. minuti izveli su munjevitu akciju, ali je Vidićev udarac završio pokraj gola. Kasnije, nakon slobodnog udarca Obilinovića, nastao je prekid, jer je lopta onesposobila Milardovića. Nakon ukazane pomoći utakmica je nastavljena.

1:0 – No, Obilinović je ”ponovio zadaću”, jer je u 36. minuti nakon što je u duelu ”jedan na jedan” prošao braniča Slavena Belupa Marasa, svladao Rodića, koji nije baš čuvao svoju desnu stranu. Split je poveo s 1:0, Slaven Belupo dobio je prvi gol u ovom prvenstvu, nakon što je 218 minuta bio netaknute mreže.

Akciju i slalom Marasa kroz tri igrača i nakon toga udarac Poljaka u 41. minuti zaustavio je domaći golman Vuković. Probudio se Slaven Belupo, krenuo prema golu Splićana, ali nije imao uspješnu završnicu. Poluvrijeme 1:0 za Split.

Trener Petković u poluvremenu je Gregurinu zamijenio Papom, a u 62. minuti Delić je zamijenio Vojnovića. Split je nastavio agresivno, čak i sa četiri igrača u napadu, iako nije imao konkretnih prigoda, ali bio je bolji suparnik i zasluženo je vodio. Bučan je u 65. minuti napravio dar-mar u obrani Slavena Belupa, ali je lopta prohujala pokraj gola. Bučan pa Golubović dvije minute kasnije opet su bili u povoljnoj situaciji, kasnije su malo komplicirali, ali su – dominirali.

2:0 – Munjevita kontra Obilinovića u 72. minuti završila je pogotkom Serdarušića za 2:0. Velika zasluga za ovaj gol pripada Obilinoviću.

Slobodni udarac Milardovića i kašnjenje Poljaka na loptu u 84. minuti bila je jedina prigoda Slavena Belupa u drugom poluvremenu. Obilinović i Bučan opet su napravili nered nekoliko minuta prije kraja.

3:0 – Brzi napad Splita i Golubović zabija za konačni rezultat od 3:0 u 88. minuti.

UTAKMICA 4. KOLA 1. HRVATSKE NOGOMETNE LIGE

SPLIT – SLAVEN BELUPO 3:0 (1:0)

SPLIT – Igralište Parka mladosti. Gledatelja: 2000. Sudac: Domagoj Ljubičić (Osijek); pomoćnici Leo Krstičević (Ploče) i Andrija Olujić (Zagreb).

SPLIT: Vuković – Radnić, Milović, Vidić, Pirić (od 67. Pe. Šimić) – Lojić (od 88. Žužul), A. Vitajić – Bučan, Serdarušić, Obilinović – Golubović. TRENER: Ivan Katalinić.

SLAVEN BELUPO: Rodić – Marčić, Kokalović, Rogulj, Maras – Milardović – Gregurina (od 46. Papa), Vojnović (od 62. Delić), Poljak – Mujanović (od 81. Tepurić), Bušić. TRENER: Mile Petković.

STRIJELCI: 1:0 Obilinović (36.), 2:0 Serdarušić (72.), 3:0 Golubović (88.).

ŽUTI KARTONI: Bučan (Split).

IGRAČ UTAKMICE: Romano Obilinović (Split).

Rezultati 4. kola: Hrvatski dragovoljac – Istra 1961 1:1, Inter Zaprešić – Hajduk, Rijeka – Varaždin 1:1, Dinamo – Karlovac 4:2, Split – Slaven Belupo 3:0, Zadar – Cibalia 0:0, Osijek – Lokomotiva 0:0, Šibenik – Zagreb 0:1.

Poredak nakon 4. kola – 1. Hajduk 10, 2. Rijeka 10, 3. Zagreb 10, 4. Slaven Belupo 9, 5. Cibalia 7, 6. Dinamo 7, 8. Lokomotiva 7, 9. Split 6, 10. Varaždin 5, 11. Zadar 4, 12. Osijek 3, 13. Šibenik 1, 14. Hrvatski dragovoljac 1, 15. istra 1961 1, 16. Inter Zaprešić 0.

Parovi 5. kola (20-22. kolovoza): u petak u 20 sati Zagreb – Inter Zaprešić, u subotu u 17 sati Lokomotiva – Šibenik, Istra 1961 – Osijek, u 20 sati Varaždin – Hrvatski dragovoljac, Cibalia – Split, u 20,15 sati Karlovac – Rijeka (HTV), u nedjelju u 20 sati Slaven Belupo – Dinamo, Hajduk – Zadar.