8.8 C
1. HNL

Slaven Belupo bez ispaljenog metka pao protiv posljednih Zagrepčana

U susretu 16. kola MAXtv Prve lige nogometaši Slaven Belupa poraženi su od domaćeg Zagreba s 2:0. Oba su pogotka, u 44. te 91. minuti, Zagrepčani postigli iz kaznenih udaraca, a Koprivničanci tijekom cijelog susreta nisu uputili niti jedan udarac u okvir gola.

Posljednjeplasirani Zagreb tražio je prvu prvenstvenu pobjedu, a Slaven Belupo nastavak pozitivnog niza. U prošlom su kolu nadjačali Inter, a nekoliko dana prije izborili prolazak u četrvtinu finala kupa.

U prvom međusobnom susretu ove sezone s 2:1 bolji su bili Farmaceuti, a jedan od tadašnjih strijelaca, Muzafer Ejupi, nije započeo utakmicu u Kranjčevićevoj.

Izostanak najboljeg koprivničkog strijelca bio je primjetan od početka susreta. Gotovo negledljivo prvo poluvrijeme nogometaši Slaven Belupa završili su sa samo jednim, nepreciznim, udarcem na gol.

Jedina zanimljiva situacija desila se tek u 43. minuti kada mladi Međimorec neopreznim startom ruši Medića, a glavni sudac utakmice, Domagoj Vučkov, pokazuje na bijelu točku. Lovro Medić sam je izveo kazneni udarac te donio Zagrebu prednost od 1:0.

Drugo se poluvrijeme kvalitetom igre nije mnogo razlikovalo od prvog. Koprivničanci su imali veći posjed lopte, ali ne i ozbiljnije prilike. Najbliži pogotku bili su u 72. minuti kada Ejupijev udarac od bloka odlazi u korner.

Već kada je četvrti sudac pokazao tri minute nadoknade, Zagrebov Gudelj našao se u kaznenom prostoru Slaven Belupa, a nakon starta Međimorca, Vučkov ponovno dosudio udarac s 11 metara. Ovog puta uspješan izvođač bio je Boban.

Prvi ovosezonski trobod Zagrepčanima je donio ukupnih osam bodova, što je još uvijek pet manje od pretposljednjeg Osijeka. Koprivničanci su sa 17 bodova ostali na osmom mjestu ljestvice.